24 08 2019

Od dziś utrudnienia na kolei i wzajemne honorowanie biletów

24.08.2019, godz.: 08:35
Od dziś utrudnienia na kolei i wzajemne honorowanie biletów
Fot. GrodziskNews.pl

Dziś kolejarze rozpoczynają naprawę infrastruktury na podmiejskiej linii średnicowej, a to oznacza duże zmiany w kursowaniu pociągów i utrudnienia dla pasażerów.

Cały tydzień utrudnień. – W dniach 24-31 sierpnia 2019 r. spółka PKP PLK S.A. będzie prowadziła bieżącą naprawę infrastruktury kolejowej na podmiejskiej linii średnicowej w Warszawie. Zostanie zamknięty odcinek Warszawa Śródmieście – Warszawa Powiśle – poinformowali kolejarze.

Jak podano, został wstrzymany ruch pociągów Kolei Mazowieckich po podmiejskiej linii średnicowej w kierunku wschodnim, to oznacza, że pociągi KM nie wjadą na odcinek Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia.

– Wybrane pociągi do i ze Skierniewic, Siedlec, Radomia, Otwocka oraz Łowicza jadące w kierunku wschodnim przejadą wyjątkowo przez stację Warszawa Centralna, natomiast jadące w kierunku zachodnim pojadą przez Warszawę Śródmieście ale torem nr 3 (czyli tym, którym zwykle kursują pociągi w kierunku wschodnim). Szczególnie należy zwrócić uwagę na podróż ze stacji Warszawa Stadion i Warszawa Powiśle – tutaj pociągi zatrzymają się przy peronie nr I, a nie jak zazwyczaj przy peronie nr II. Na stacji Warszawa Śródmieście najlepiej korzystać z peronu nr II (środkowego) – podały Koleje Mazowieckie.

I dalej: – Pozostałe pociągi KM będą kursowały w skróconej relacji do i z Warszawy Wschodniej lub Warszawy Zachodniej bez przejeżdżania przez linię średnicową, a część połączeń w tym okresie zostanie zawieszona.

Od 24 do 31 sierpnia obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów. Szczegóły tutaj.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata