14 05 2018

Od dziś rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli

14.05.2018, godz.: 12:59
Od dziś rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli
fot. Pixabay

30 maja ruszy druga tura rekrutacji do grodziskich przedszkoli, dziś zaś nabór uzupełniający rozpoczął się w Milanówku. Rejestracja dzieci dotyczy tamtejszego Europejskiego Przedszkola Publicznego „Kasperek”.

Jakie są najważniejsze zasady oraz kryteria naboru do placówki? O tym poniżej.
– Rejestracji wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola w systemie elektronicznym można dokonać w terminie od 14 maja 2018 r. od godz. 10:00 do 21 maja 2018 r. do godz. 12:00 pod tym adresem.
– Po zarejestrowaniu w systemie, wniosek należy wydrukować (bądź poprosić o wydrukowanie zarejestrowanego już wniosku w przedszkolu), a następnie podpisany wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów należy złożyć w przedszkolu w terminie od 14 maja 2018 r. do 21 maja 2018 r. do godz. 16:00.
– Kolejność składanych wniosków nie ma znaczenia w procesie rekrutacji.
– 29 maja 2018 r. o godz. 15:00 w przedszkolu zostanie opublikowana lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia. W tym samym czasie rodzice będą mieli możliwość sprawdzenia w systemie, czy dziecko zostało zakwalifikowane do przyjęcia.
– W terminie od 29 maja do 1 czerwca do godz. 12:00 rodzice będą zobowiązani do złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka w przedszkolu, jeśli dziecko zostało zakwalifikowane. Listy dzieci zakwalifikowanych nie są tożsame z listami dzieci przyjętych do przedszkola. Warunkiem umieszczenia dziecka na liście przyjętych jest potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola na rok szkolny 2018/2019. Brak potwierdzenia woli zapisu dziecka jest jednoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.
– 4 czerwca 2018 r. o godz. 15:00 zostaną opublikowane listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

W pierwszej kolejności przyjmowane będa dzieci mieszkające w Milanówku. – W przypadku, gdy liczba kandydatów zamieszkałych na terenie miasta ogrodu będzie większa niż liczba wolnych miejsc, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego brane będą pod uwagę kryteria ustawowe określone w ustawie Prawo oświatowe: wielodzietność rodziny kandydata, niepełnosprawność kandydata, niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata, niepełnosprawność obojga rodziców kandydata, niepełnosprawność rodzeństwa kandydata, samotne wychowywanie kandydata w rodzinie, objęcie kandydata pieczą zastępczą – podał milanowski magistrat.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi