23 01 2019

Obwodnica Grodziska znów łapie poślizg

23.01.2019, godz.: 19:36
Obwodnica Grodziska znów łapie poślizg
fot. GrodziskNews

W ubiegłym tygodniu w rozmowie z nami burmistrz Grzegorz Benedykciński prognozował, że do 22 stycznia powinno nadejść rozstrzygnięcie Ministerstwa Infrastruktury w sprawie odwołań od decyzji ZRID zezwalającej na budowę zachodniej obwodnicy Grodziska. Okazuje się jednak, że na wieści z resortu poczekamy dłużej.

Przypomnijmy, że 26 września 2018 roku wojewoda wydał decyzję ZRID-owską z rygorem natychmiastowej wykonalności. Zgodnie z polskim prawem mieszkańcy sprzeciwiający się proponowanemu przebiegowi obwodnicy wciąż mieli ścieżkę od odwołania się od decyzji na szczeblu ministerialnym.

Tak też uczynili, ale… – Zgodnie z pismem otrzymanym z ministerstwa ostateczna decyzja w sprawie tych odwołań ma zapaść do 22 stycznia. Nie ma podstaw, aby minister te odwołania uwzględnił, bo w projekcie inwestycji nie zaszły zmiany w porównaniu tym, co było w procesie wydawania ZRID-u. Spodziewamy się decyzji korzystnej dla inwestycji – mówił nam w ubiegłym tygodniu Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Po raz kolejny okazuje się jednak, że tryby biurokratycznej machiny działają na własnych zasadach. – Dostaliśmy odpowiedź z ministerstwa, że decyzja zostanie wydana do końca lutego. Już nawet nie wiem, jak to skomentować, bo wszystkich nas cała sprawa obwodnicy kosztuje mnóstwo nerwów – skwitował dziś grodziski włodarz.

2

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi