09 11 2018

Obie krawędzie peronowe już dostępne

09.11.2018, godz.: 12:49
Obie krawędzie peronowe już dostępne
Fot. PKP PLK

Od wczoraj pasażerowie Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej mogą korzystać z obu krawędzi peronowych na przystanku w Pruszkowie. Pociągi już przejeżdżają po torze w kierunku Warszawy.

Ruch na linię 447 wrócił 24 września. Pierwotnie składy miały jeździć z pominięciem przystanku w Pruszkowie ze względu na to, że tam trzeba było wykonać dodatkowe prace. Ostatecznie udało się i tam uruchomić przystanek, ale czynna była tylko jedna krawędź peronu, bowiem wciąż toczyły się intensywne prace.

Te wciąż są prowadzone, ale od wczoraj dostępna jest już druga krawędź peronu. – Od 8 listopada, w Pruszkowie pasażerowie mogą już korzystać z drugiej krawędzi peronu. Wykonawca skończył układanie i odbiór toru, dzięki czemu pociągi zatrzymują się po obu stronach platformy. Prowadzone są prace przy renowacji zabytkowej wiaty. W tunelu kontynuowane są prace wykończeniowe, miedzy innymi układane są instalacje elektryczne – informują PKP Polskie Linie Kolejowe.

Ponadto jak informują kolejarze, z przejść podziemnych w Pruszkowie, ale także i w Milanówku, Brwinowie, Parzniewie, Piastowie, Ursusie i Włochach pasażerowie skorzystają na początku przyszłego roku. – Obecnie w obiektach kontynuowany jest montaż oświetlenia i nagłośnienia. Instalowane są windy. Po zakończeniu prac wykonawca uzyska niezbędne dokumenty – podają PKP PLK.
Fot. PKP PLK

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi