23 04 2018

Obchody 3 Maja z atrakcjami dla mieszkańców

23.04.2018, godz.: 14:55
Obchody 3 Maja z atrakcjami dla mieszkańców
Fot. grodzisk.pl

W tym roku będziemy obchodzić 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Grodzisk jak co roku przygotował różne atrakcje. Poniżej omawiamy program obchodów.

3 maja w Grodzisku odbędzie się kilka wydarzeń. Gmina zorganizuje  wspólne obchody wraz z powiatem. Wszystko rozpocznie się o godz. 11.15 od zbiórki pocztów sztandarowych przed pomnikiem Józefa Chełmońskiego przy ul. 11 Listopada. W samo południe w kościele św. Anny przy pl. Zygmunta Starego odbędzie się nabożeństwo. Oprawę
mszy zapewni Orkiestra Dęta Gedeon Richter pod batutą dyrygenta Jerzego Wysockiego.

Po mszy uroczystości przeniosą się ponownie na deptak, tym razem przed pomnik Wolności, gdzie nastąpi złożenie kwiatów. Kolejnym punktem programu grodziskich obchodów zaplanowanym na 14.15 będzie występ Młodzieżowej Orkiestray Dętej im. Feliksa Dzerżanowskiego pod batutą kapelmistrza tamburmajora Ryszarda Klechy. Koncert odbędzie się na placu przed centrum kultury.

Od 15.00 natomiast wydarzenia przeniosą się do Parku Skarbków, gdzie wystartuje rodzinna historyczna gra plenerowa wokół Konstytucji 3 maja. Następnie w tym samym miejscu od 17.00 grodziszczanie będą mogli wspólnie pośpiewać pieśni patriotyczne oddające ducha polskości.

Dla tych, którzy wolą śpiewać niźli tańczyć, organizatorzy przygotowali potańcówkę na terenie targowiska miejskiego przy ul. Montwiłła. Tancerzom przygrywać będzie zspół 4 Kiery.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi