13 02 2019

O szczegółach modernizacji zabytkowego dworku słów kilka

13.02.2019, godz.: 17:05
O szczegółach modernizacji zabytkowego dworku słów kilka
fot. zabiawola.pl

Pod koniec stycznia informowaliśmy o blisko 350 tys. zł pozyskanych przez Żabią Wolę na drugi etap modernizacji zabytkowego dworku. Magistrat podał już także szczegółowy zakres prac i ramy czasowe realizacji przedsięwzięcia.

W ramach pierwszego, etapu renowacji, wykonano kompleksową termomodernizację zewnętrznych ścian budynku wraz z pracami towarzyszącymi. Koszt całości wyniósł blisko 180 tys. zł, z czego 100 tysięcy pochodziło z wojewódzkiej dotacji.

Na drugi etap Żabia Wola, jak już wiemy, otrzymała 345 tys. zł dofinansowania i zamierza te pieniądze wydać na inwestycję która będzie prowadzona w latach 2019 i 2020.

– Zakres prac prowadzonych w 2019 roku będzie obejmował m.in.: wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian fundamentowych zewnętrznych, remont toalety oraz dostosowanie jej dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz remont instalacji elektrycznej – poinformował żabiowolski magistrat.

Co później? – W roku 2020 planowany jest natomiast m.in. remont kominów, istniejącej okładziny podłogowej w hallu głównym, posadzki kamiennej i płyt lastrico schodów zewnętrznych wejścia głównego, bocznego oraz tarasu, wymiana rynien i rur spustowych, uzupełnienie obróbek blacharskich, impregnacja desek portyku a także wymiana stolarki okiennej – wyliczają urzędnicy.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi