17 11 2017

O bezpieczeństwie w Żabiej Woli

17.11.2017, godz.: 16:23
O bezpieczeństwie w Żabiej Woli
Fot. GrodziskNews.pl

W minionym tygodniu w Żabiej Woli odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie gminy. Jak ono wygląda w tym rejonie?

W debacie wzięli udział m.in. policjanci z grodziskiej komendy, a także Kierownik Posterunku Policji w Żabiej Woli st. asp. Piotr Zarębski, wójt gminy Halina Wawruch oraz oczywiście mieszkańcy.

Kierownik żabiowolskiego posterunku podczas debaty poinformował o działaniach prewencyjnych prowadzonych na terenie powiatu grodziskiego. Przedstawił informacje na temat akcji „Czujny sąsiad”, funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, czy realizowania programu „Dzielnicowy bliżej nas” mającego na celu budowanie zaufania pomiędzy służbami a obywatelami oraz ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami.

Policjanci zaprezentowali statystykę wykroczeń i przestępstw popełnianych na terenie gminy. Zgodnie z wykresem zaprezentowanym przez funkcjonariuszy w tym roku w okresie od stycznia do października doszło do mniejszej liczby kradzieży (16) niż w analogicznym okresie 2016 r. (23). W ubiegłym roku w tym samym okresie doszło również do jednej kradzieży pojazdu, a w tym roku takiego zdarzenia nie zanotowano. Jednak podczas pierwszych 10 miesięcy w 2017 roku zanotowano 36 innych zdarzeń kryminalnych, co daje o trzy więcej niż w tym samym okresie w roku poprzednim.

Policjanci podali też miejsca zagrożone poszczególnymi przestepstwami i wykroczeniami. Są to: Ojrzanów i Żelechów – zagrożone kradzieżami i włamaniami, a także przekraczaniem dozwolonej prędkości; Przeszkoda i Huta Żabiowolska – kradzieże paliw; Osowiec, Musuły i Władysławów – kradzieże i włamania. Z kolei przy ul. Warszawskiej w Żabiej Woli często może dochodzić do zakłócania porządku i spożywania alkoholu.

Jeżeli chodzi o zdarzenia drogowe na terenie gminy to od stycznia do października 2016 r. Doszło do ośmiu wypadków, w których 16 osób zostało rannych, było też 116 kolizji. Z kolei w analogicznym okresie w 2017 r. Były jedynie cztery wypadki, ale zginęły w nich aż trzy osoby i trzy zostały ranne. Było natomiast znacznie więcej kolizji, bo aż 244.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi