11 11 2016

Nowy wóz już do dyspozycji strażaków

11.11.2016, godz.: 18:55
Nowy wóz już do dyspozycji strażaków
Fot. psszczesniak.pl

Wczoraj wieczorem do OSP w Bożej Woli dostarczono nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Wóz kosztował 760 tys. zł.

Przetarg za zakup fabrycznie nowego (rok produkcji 2016) średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego gmina Baranów ogłosiła w pierwszej połowie sierpnia. W drugiej połowie września postępowanie rozstrzygnięto. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Szczęśniak Pojazdy Specjalistyczne z Bielska. Całkowita wartość zamówienia opiewa na kwotę prawie 760 tys. zł, jednak aż 580 tysięcy pochodzi z dotacji. I tak: 200 tysięcy złotych strażacy z Bożej Woli otrzymali z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 180 uzyskali od wojewódzkiego odpowiednika tej instytucji; kolejne 100 tysięcy przekazał komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej i taką samą kwotę dostaną na samochód od marszałka województwa mazowieckiego.

Wczoraj wieczorem nowy pojazd dotarł do siedziby OSP w Bożej Woli. To samochód na „uterenowionym” podwoziu ze stałym napędem na cztery koła. Jest wyposażony m.in. w radiotelefon, kamerę cofania, klimatyzację, a także specjalne skrzynie i zabudowy na sprzęt pożarniczy, zbiornik na wodę i środek pianotwórczy, autopompę, działko wodno-pianowe, cztery zraszacze, a także sterowany za pomocą pilota pneumatyczny maszt oświetleniowy oraz w wyciągarkę.

Oby auto jak najlepiej służyło tak strażakom, jak i mieszkańcom.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi