26 09 2016

Nowy wóz dla OSP za 760 tysięcy

26.09.2016, godz.: 14:23
Nowy wóz dla OSP za 760 tysięcy
fot. Facebook/OSP Boża Wola

Prawie 760 tys. zł kosztował będzie nowy wóz dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Bożej Woli. Baranowska gmina rozstrzygnęła właśnie przetarg na dostawę pojazdu. Zdecydowanie większą część kosztów pokryją pieniądze z dotacji.

Przetarg za zakup fabrycznie nowego (rok produkcji 2016) średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego gmina Baranów ogłosiła w pierwszej połowie sierpnia. Ma on mieć „uterenowione” podwozie ze stałym napędem na cztery koła. Będzie wyposażony m.in. w radiotelefon, kamerę cofania, klimatyzację, a także specjalne skrzynie i zabudowy na sprzęt pożarniczy, zbiornik na wodę i środek pianotwórczy, autopompę, działko wodno-pianowe, cztery zraszacze, a także sterowany za pomocą pilota pneumatyczny maszt oświetleniowy oraz w wyciągarkę.

Dziś już wiemy, kto dostarczy nowy pojazd dla OSP w Bożej Woli. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Szczęśniak Pojazdy Specjalistyczne z Bielska. Całkowita wartość zamówienia opiewa na kwotę prawie 760 tys. zł, jednak aż 580 tysięcy pochodzić będzie z dotacji. – Gminie wspólnie ze strażakami udało się powalczyć o dofinansowania. I tak: 200 tysięcy złotych dostaniemy z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 180 uzyskamy od wojewódzkiego odpowiednika tej instytucji; kolejne 100 tysięcy przekaże komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej i taką samą kwotę dostaniemy na samochód od marszałka województwa mazowieckiego – wylicza Michał Miastowski z Urzędu Gminy w Baranowie. – Jeszcze w tym tygodniu podpiszemy prawdopodobnie umowę z wykonawcą – dodaje.

Nowoczesny wóz pożarniczy ma trafić do garażu w OSP w Bożej Woli najpóźniej w połowie listopada.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi