11 11 2014

Nowy wóz dla OSP w Kłudnie Starym

11.11.2014, godz.: 11:01
Nowy wóz dla OSP w Kłudnie Starym
grodzisk.pl

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłudnie Starym zyskała nowoczesny wielofunkcyjny wóz strażacki. Wart ponad 630 tys. zł pojazd zastąpił wysłużonego stara.

Oficjalne przekazanie pojazdu odbyło się w uroczysty sposób. Była polowa msza święta z oprawą muzyczną grodziskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą Ryszarda Klechy. Po niej zaś nastąpiło wręczenie medali dla najbardziej zasłużonych strażaków z jednostki. Nie zabrakło także przemówień kierownictwa straży oraz przedstawicieli gminnych władz.

Później zaprezentowano nowy nabytek remizy w Kłudnie Starym. Pojazd ma napęd na cztery koła, jest wyposażony w silnik wysokoprężny, zbiorniki na wodę, agregaty (pianotwórczy i prądotwórczy) oraz sprzęt do akcji ratowniczych i gaśniczych. Ponadto samochód ma radiotelefon i radio z odtwarzaczem, maski tlenowe oraz tzw. reflektor pogorzeliskowy do oświetlania terenu, gdyby zaszła taka potrzeba.

Wóz został zakupiony dzięki dofinansowaniu z funduszy zewnętrznych. Część pieniędzy na ten cel przekazała także grodziska gmina.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata