08 10 2018

Nowy sprzęt multimedialny dla Pawilonu Kultury

08.10.2018, godz.: 14:31
Nowy sprzęt multimedialny dla Pawilonu Kultury
Fot. grodzisk.pl

Dwumilionowe dofinansowanie na informatyzację bibliotek w regionie to niejedyny taki projekt, w którym obecnie partycypuje Grodzisk. Innym jest „Pociąg do kultury”, w ramach którego w Grodziskim Pawilonie Kultury na dniach zacznie działać nowy sprzęt multimedialny.

– Dzieci i młodzież będą mogły korzystać z nowo zakupionych urządzeń wraz z oprogramowaniem systemu modułów tj. multimuzyka, multisztuka, multirobotyka, multitechnika. Zakup wyposażenia został zakupiony w ramach projektu pn.: „Pociąg do kultury. Europejska strefa kulturalno-edukacyjna w Grodzisku Mazowieckim” realizowanego środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, oś priorytetowa VIII, działanie 8.1. Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury – poinformowali urzędnicy.

Nowy sprzęt, nowe możliwości. Młodzi ludzie będą mogli uczestniczyć w tworzeniu muzyki i grafiki komputerowej, modelowaniu przestrzennym oraz programowaniu robotów i urządzeń technicznych. Do każdego z wymienionych urządzeń zostały przygotowane dopasowane do wieku odbiorcy scenariusze zajęć i zabaw pozalekcyjnych.

Fot. grodzisk.pl

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi