01 03 2019

Nowy posterunek już powstaje

01.03.2019, godz.: 17:26
Nowy posterunek już powstaje
Fot. kom. Jarosław Florczak

W Żabiej Woli policja buduje nowy posterunek. Funkcjonariusze rozpoczną w nim pracę w czwartym kwartale tego roku.

Komenda Stołeczna Policji rozpoczęła budowę w ubiegłym roku. Nowy obiekt powstaje w miejsce starego, wyburzonego już posterunku przy ul. Głównej 11a. Znajdą się w nim trzy strefy: ogólnodostępna obejmująca wiatrołap i poczekalnię oraz sanitariat przystosowany dla osób niepełnosprawnych, ograniczonego dostępu, którą stanowią, m.in. pokój przyjęć interesantów, pokoje biurowe, szatnia z węzłem sanitarnym, sanitariat dla kobiet i mężczyzn oraz aneks socjalny, a także zamkniętą z pomieszczeniem serwerowni i magazynem podręcznym. Budynek będzie miał powierzchnię 211 mkw, a docelowo służbę ma tam pełnić 10 policjantów. Przy posterunku wybudowany zostanie garaż na dwa pojazdy oraz parking z trzema miejscami postojowymi.

Nowy posterunek ma nie tylko zwiększyć komfort pracy policjantów, ale także podnieść poziom obsługi interesantów, również tych z niepełnosprawnością ruchową.

Inwestycja pochłonie 3 mln zł, blisko 120 tys. zł na ten cel przekazała gmina Żabia Wola.

Jednak do powstania nowego budynku policji minie jeszcze trochę czasu, więc trzeba było znaleźć dla policjantów tymczasową siedzibę. Wybór padł na budynek Ośrodka Pomocy Społecznej znajdujący się przy ul. Głównej 5. Funkcjonariusze pracują tam od października 2018 r.

Fot. kom. Jarosław Florczak

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi