23 11 2017

Nowy budynek dla grodziskiej OSP w 2018 roku

23.11.2017, godz.: 19:01
Nowy budynek dla grodziskiej OSP w 2018 roku
fot. GrodziskNews

Grodzisk zamierza wybudować nowy budynek remizy dla miejscowej ochotniczej straży pożarnej. – Wysłużony budynek przy ul. Żwirki i Wigury już w przyszłym roku zastąpi nowoczesna strażnica – deklarują włodarze.

To kolejna tego rodzaju inwestycja w gminie. W 2015 roku oddano do użytku nowy budynek jednostki OSP w Izdebnie Kościelnym. Dzięki rozbudowie niewielka dotychczas strażnica, ma powierzchnię użytkową prawie 173 m² i kubaturę ponad 850 m³, pojawił się dodatkowy nowoczesny i w pełni wyposażony garaż na drugi wóz strażacki, a strażacy będą mogli korzystać ze zdecydowanie wygodniejszego zaplecza sanitarnego. W bieżącym roku magistrat dostał natomiast dofinansowanie zagruntowany remont starej części obiektu.

W przyszłym roku w nowej strażnicy mają natomiast pracować ochotnicy z OSP w Grodzisku. Magistrat zapisał na budowę obiektu pół miliona złotych w projekcie przyszłorocznego budżetu. To  zarazem druga z planowany na 2018 rok inwestycji w grodziską OSP. Ową drugą ma być zakup ciężkiego wozu bojowego.

– Kończymy projekt  budowy nowoczesnej i komfortowej jednostki dla strażaków z grodziskiej OSP. Założenie jest takie, by w przyszłym roku ogłosić przetarg na inwestycję i w tymże samym roku ją zrealizować – zapowiada Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Budynek OSP ma zostać dostosowany do potrzeb strażaków, a także ocieplony i zmodernizowany. Przewidziano również wymianę wewnętrznych instalacji.

Stary budynek garażowy z kolei ma zostać rozebrany, a w jego miejsce ma powstać nowy,w którym mają być dwa stanowiska dla dużych pojazdów gaśniczych. Z kolei dwa istniejące pomieszczenia garażowe znajdujące się w budynku straży mają zostać przeznaczone na zaplecze socjalne i salę pamięci oraz na garaż dla mniejszych samochodów operacyjnych.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi