11 01 2017

Noworoczny prezent dla małego grodziszczanina. Ostatnie dni zgłoszeń

11.01.2017, godz.: 07:44
Noworoczny prezent dla małego grodziszczanina. Ostatnie dni zgłoszeń
fot. grodzisk.pl

Do 13 stycznia grodziski magistrat przyjmuje zgłoszenia od rodziców, których dzieci przyszły na świat w nowym roku. Pierwszy urodzony w 2017 r. mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego otrzyma dyplom oraz wielofunkcyjny wózek.

Wszystko w ramach ósmej już akcji Grodziska, który w ten sposób wita pierwszego w danym roku nowo narodzonego mieszkańca. Rodzice malucha mogą zgłosić fakt przyjścia dziecka na świat telefonicznie. Nie ma znaczenia szpital, w którym to się stało ani kryterium dochodowe. Istotne jest, aby matka była zameldowana w Grodzisku. Magistrat zachęca, aby zgłaszać również maluchy urodzone 2 stycznia, a nawet kilka dni później. Nigdy nie wiadomo, czyje dziecko będzie tym pierwszym.

Wózek zostanie przekazany zwycięskiej rodzinie po przedstawieniu w urzędzie dokumentu potwierdzającego dzień i godzinę przyjścia na świat. Zgłoszenia dzieci nowo narodzonych w 2016 roku należy składać do wydziału promocji w urzędzie miejskim pod numerem tel. 22 463 46 16.

Fundowanie wózka dla pierwszego urodzonego w danym roku dziecka to element prorodzinnej polityki Grodziska Mazowieckiego. Jej podstawą jest wprowadzona kilka lat temu Karta Dużych Rodzin, uprawniająca rodziny wielodzietne do szeregu zniżek. Ponadto gmina dopłaca do niepublicznych przedszkoli i żłobków, a także inwestuje w place zabaw i świetlice.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi