05 11 2018

Nowi sternicy w Milanówku i Żabiej Woli!

05.11.2018, godz.: 07:57
Nowi sternicy w Milanówku i Żabiej Woli!
fot. GrodziskNews

Druga tura wyborów w naszym powiecie przyniosła duże zmiany. Milanówek ma nowego burmistrza, którym został Piotr Remiszewski, z kolei w Żabiej Woli na fotelu wójta zasiądzie Piotr Rybka.

MILANÓWEK
W Milanówku Remiszewski zdecydowanie, o kilkanaście punktów procentowych, wygrał z dotychczasową burmistrz Wiesławą Kwiatkowską już w pierwszej turze. W drugim rozdaniu wyborczym różnica na korzyść nowego szefa milanowskiego samorządu była jeszcze wyraźniejsza. Uzbierał 62,91 proc. ważnych głosów i wygrał w każdym z siedmiu obwodów wyborczych w mieście ogrodzie.

Wiesława Kwiatkowska cieszyła się poparciem 37,09 proc. wyborców. W liczbach bezwzględnych ustępująca burmistrz zebrała 2687 głosów, podczas gdy Piotr Remiszewski uzyskał ich 4558. Dodajmy, że frekwencja w drugiej turze wyborów w Milanówku wyniosła 56,47 proc.

ŻABIA WOLA
W Żabiej Woli rywalizacja o poparcie wyborców była znacznie bardziej wyrównana. Dość powiedzieć, że różnica pomiędzy kandydatami wyniosła niespełna półtora procent. W liczbie bezwzględnej to raptem 53 głosy. O tyle więcej otrzymał Piotr Rybka, który na stanowisku wójta zmieni Halinę Wawruch.

Rybka uzyskał zatem 50,74 proc. poparcia, co przełożyło się na 1828 głosów, zaś Halina Wawruch – 49,26 proc., czyli 1775 głosów. Frekwencja podczas drugiej tury w Żabiej Woli również prkroczyła 50 procent. Konkretnie 54,5 punktu procentowego.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi