23 01 2018

Nowe wieści o Akademii Legii pod Grodziskiem

23.01.2018, godz.: 14:36
Nowe wieści o Akademii Legii pod Grodziskiem
fot. legia.com

Po kilku tygodniach medialnej ciszy w sprawie budowy nowoczesnego kompleksu Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa w Ksiązenicach i Urszulinie, klub zdradził najbliższe plany w sprawie rozwoju  obiektu.

W skład Kompleksu Badawczo-Rozwojowego wraz z Ośrodkiem Treningowo-Szkolnym wejdą m.in. ogólnodostępna infrastruktura rekreacyjno-sportowa i centrum badawczo-rozwojowe. Ponadto pojawi się niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego z internatem oraz bazą niezbędną do prowadzenia szkolenia młodych sportowców, przede wszystkim piłkarzy. Nie zabraknie też nowoczesnego zaplecza treningowego pierwszej drużyny mistrzów kraju.

Kompleks ma być gotowy na przełomie 2018 i 2019 roku. A na początku  2019 klub chce relokować najstarszych drużyn od U-15 do U-19.

Legia rozpoczęła nabór na stanowisko dyrektora ds. edukacji. – W ramach Ośrodka Legii będzie funkcjonować także Szkoła Mistrzostwa Sportowego, a jej założenie będzie jednym z głównych celów Dyrektora ds. Edukacji. Kandydat wyłoniony w konkursie ma szansę, wspólnie z osobami odpowiedzialnymi za rozwój sportowy, kształtować przyszłych wychowanków Legii Warszawa w jednym z najnowocześniejszych ośrodków piłkarskich w tej części Europy – poinformował klub na swojej stronie internetowej.

Szczegółowe informacje na temat pracy w stołecznym klubie dostępne są tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi