03 10 2017

Nowe rondo na Królewskiej za wąskie?

03.10.2017, godz.: 14:47
Nowe rondo na Królewskiej za wąskie?
fot. GrodziskNews

Najpierw wśród mieszkańców Grodziska szeroko dyskutowany był temat przedłużającej się budowy ronda u zbiegu ulic Królewskiej, Okrężnej i Cegielnianej. Teraz, gdy wreszcie je wybudowano i częściowo otwarto, kierowcy twierdzą, że… jest zbyt wąskie. Postanowiliśmy sprawdzić, co na ten temat sądzą grodziscy włodarze.

Budowa ronda była jednym elementów pięciomilionowej inwestycji obejmującej również kompleksową przebudowę ul. Okrężnej na odcinku od Królewskiej do Piaskowej. Oprócz jezdni o nawierzchni bitumicznej przewidziano wzdłuż niej także chodnik oraz ścieżkę rowerową, odwodnienie oraz oświetlenie.

Rondo pierwotnie miało być oddane do użytku na początku września, przed zamknięciem linii kolejowej. Jednak prowadzącej inwestycję firmie Strabag nie udało się dotrzymać terminu Ostatecznie rondo częściowo otwarto dla ruchu kołowego w drugiej połowie września, i szybko pojawiły się zastrzeżenia ze strony kierowców.

– To rondo jest bardzo wąskie, a ciężarówki jeżdżą przez nie w najlepsze. Czy przypadkiem nie powinno się na nim wprowadzić ograniczenia tonażowego?– dopytują nasi czytelnicy w wiadomościach do redakcji.

Okazuje się jednak, że rondo spełnia wszystkie normy i działa jak należy. – Od początku była mowa o tym, iż będzie to rondo najazdowe, z dopuszczonym ruchem ciężarówek i nie widzimy w tym żadnego problemu. Kierowcy większych p pojazdów muszą się nieco „pogimnastykować”, ale nie przeszkadza to w ruchu. Będziemy się przyglądać sytuacji komunikacyjnej w tym rejonie – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

fot. GrodziskNews

38

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi