30 12 2016

Nowe progi zwalniające na milanowskich ulicach

30.12.2016, godz.: 07:34
Nowe progi zwalniające na milanowskich ulicach
Fot. Facebook/Wiesława Kwiatkowska Burmistrz Miasta Milanówka

W Milanówku pojawiły się kolejne progi zwalniające. Drogowcy ustawili je na ulicach Skargi oraz Chopina.

Milanowscy urzędnicy kilka miesięcy temu przeprowadzili konsultacje społeczne dotyczące progów zwalniających. Konsultacje społeczne wykrystalizowały listę ulic na której znalazły się m.in. Staszica, Wojska Polskiego, Wspólna. Progi na nich oraz kilku innych ulicach wybudowano już jakiś czas temu.

W ostatnim czasie jednak milanowski magistrat wybudował kolejne spowalniacze. – „Choć zima coraz częściej daje o sobie znać, my korzystamy z jej łagodnego przebiegu i budujemy kolejne spowalniacze na naszych drogach. W ostatnim czasie próg wraz z typowym oznakowaniem pionowym i elementami odblaskowymi pojawił się na ul. P. Skargi, na ul. Chopina znalazły się dwa takie elementy, z tym, że wobec faktu wprowadzenia tu strefy ograniczonej prędkości do 30km/h (znak B-43) nie ma wskazań do wprowadzania typowego oznakowania pionowego (B-33 – ograniczenie prędkości i A-11a – próg zwalniający) – napisała na swoim oficjalnym profilu na Facebooku burmistrz Milanówka Wiesława Kwiatkowska.

Burmistrz Kwiatkowska podkreśliła, że znaki poziome natomiast pojawią się wczesną wiosną, gdy temperatury będą na to pozwalały.
progi-zwalniajace-milanowek-wieslawa-kwiatkowska2
Fot. Facebook/Wiesława Kwiatkowska Burmistrz Miasta Milanówka

Dodaj Komentarz

 • Łukasz

  Jest sie czym chwalic na tym zdjeciu. A moze by tak zaczac od chodników

 • Ewusiak

  Burmistrz Kwiatkowska podkreślił…

 • Bartek

  Szkoda że na dalszym odcinku Chopina nie ustawili „śpiących”

 • Piotr

  Najpierw niech drogę zrobią, by ludzie zawieszenia sobie nie rozwalali, a potem dopiero próg. A tak i tak jeździło 95% ludzi tam nie więcej, niż 30km/h, bo taka powierzchnia…

 • mp

  Progi zwalniające to głupota!
  Drogie, brzydkie i niszczy auta!
  Jeżeli chcemy spowolnić ruch samochodów na ulicach, należy „jak już” tworzyć tzw szykany do omijania, lub a najlepiej zwężać drogi i oddawać przestrzeń pieszym i rowerzystom!

 • Eryk

  Przeciez drogi w Milanówku są w tak opłakanym stanie że same w sobie stanowią spowalniacz.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi