17 10 2018

Nowe place zabaw na osiedlu Kopernika już są

17.10.2018, godz.: 19:49
Nowe place zabaw na osiedlu Kopernika już są

Grodziskie dzieci, w szczególności te z osiedla Kopernika, mogą już korzystać z dwóch nowo wybudowanych placów zabaw. Inauguracja obiektów przy ul. Szkolnej i Dworskiej cieszyła się sporym zainteresowaniem. 

Poza zabawkami dla dzieci do dyspozycji są również siłownie plenerowe. W pierwszym etapie robót na placu przy ul. Dworskiej wykonawca wybrany w postępowaniu najpierw zdemontował wszystkie zabawki, a także elementy małej architektury, czyli ławki i kosze na śmieci. Następnie wyremontował ogrodzenie, ułożył nową nawierzchnię syntetyczną i zainstalował nowe urządzenia do zabawy dla najmłodszych, jak również przyrządy charakterystyczne dla siłowni zewnętrznej. Ponadto teren został oświetlony i wyposażony w nowe elementy małej architektury. Na koniec wykonawca miał także za zadanie posadzić drzewa i usytuować trawnik. Bliźniaczo podobny był zakres zamówienia dotyczącego placu zabaw przy ul. Szkolnej.

Inwestycje powstały kosztem 800 tys zł. -Mamy wyjątkową sytuację, w większości miast ubywa dzieci, a u nas ich przybywa. Dzieci mają w tej chwili komfortowe warunki do zabawy. Jest tu naprawdę pięknie-wspomniała Przewodnicząca Rady Miejskiej Joanna Wróblewska – podkreślali włodarze podczas oficjalnego otwarcia.

A było to tak…

fot. grodzisk.pl

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi