07 01 2019

Nowe latarnie w Parku Miejskim już świecą, na kamery jeszcze poczekamy

07.01.2019, godz.: 13:54
Nowe latarnie w Parku Miejskim już świecą, na kamery jeszcze poczekamy
fot. Facebook Artur Tusiński

W Podkowiańskim Parku Miejskim pojawiły się nowe gustowne lampy oświetlające parkową przestrzeń. W ramach zadania opiewającego na 470 tysięcy złotych pojawią się tam również kamery monitoringu, ale na to jeszcze trochę poczekamy.

O planach montażu nowych latarni wraz z kamerami monitorującymi poziom bezpieczeństwa w odnawianym parku pisaliśmy już w lipcu. – Udało się zakończyć pomyślnie przetarg na budowę kablowej instalacji oświetlenia, światłowodu, monitoringu na terenie Parku Miejskiego. Przy okazji zostanie również skablowana linia napowietrznego niskiego napięcia. A to oznacza, że do końca listopada 2018r. na terenie parku, wzdłuż zaprojektowanych alejek, dookoła stawu oraz przy Pałacyku i łące zostaną postawione nowe dekoracyjne lampy w ilości 37 sztuk, z czego część jest podwójna – pisał wówczas na swoim blogu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy.

Na początku stycznia zaś poinformował i pokazał, że lampy już są. –Blask świateł w Parku Miejskim. Wieczorem już możemy spacerować bez latarki Kolejny krok do przodu – napisał włodarz na Facebooku i zamieścił kilka zdjęć…

Tymczasem dróg element inwestycji – kamery monitoringu – jeszcze nie zostały zainstalowane. – Światłowód mamy już poprowadzony, jednak potrzebujemy go jeszcze podłączyć do serwera urzędu miasta. Ponadto czekamy na zgodę od komendanta stołecznego dotyczącą połączenia monitoringu z posterunkiem w Podkowie. Trzecia kwestia to rozmowy z Milanówkiem i Grodziskiem w sprawie skorelowania tych kamer z ich centrami monitoringu, co znacznie podniosłoby wydajność tego systemu i pozwoliłoby rozłożyć koszty obsługi – wyjaśnia Tusiński.

– Myślę pod koniec tego bądź na początku drugiego kwartału będziemy mieli monitoring w parku – dodaje włodarz.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi