01 06 2019

Nowe autobusy komunikacji miejskiej w Milanówku?

01.06.2019, godz.: 15:41
Nowe autobusy komunikacji miejskiej w Milanówku?
fot. Facebook/Urząd Miasta Milanówka

W ciągu tygodnia milanowianie mogli zobaczyć nietypowy jak na to miasto autobus. To pojazd Karsan, który testowano w kontekście przyszłego być może zakupu i obsługi komunikacji w mieście ogrodzie. Muszą się na to jednak złożyć decyzje formalne.

Jedną z nich jest w przekonaniu magistratu uznanie przez radę miejską zakładu gospodarki komunalnej i mieszkaniowej jako podmiotu odpowiedzialnego za komunikację miejską.

– Może to nastąpić po zmianie statutu – w drodze uchwały (dodanie zapisu o komunikacji miejskiej), a następnie leasingu pojazdów – informuje urząd.

– Porównaliśmy dane ekonomiczne i nie dość, że da nam to możliwość wożenia mieszkańców ładnymi i nowymi autobusikami, to w dodatku, będzie to docelowo tańsze rozwiązanie. Własne pojazdy dadzą też możliwość błyskawicznej reakcji w wypadku konieczności zmian rozkładu jazdy, dopasowania do PKP czy WKD. Przygotowaliśmy wszystko, aby stało się to jak najszybciej, reszta w rękach radnych – powiedział Piotr Remiszewski, milanówka.

Co sądzicie o pomyśle „nowej komunikacji” w Milanówku? Zapraszamy do komentowania

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi