20 03 2016

Nowa wukadka już w Warszawie

20.03.2016, godz.: 08:35
Nowa wukadka już w Warszawie
fot. Piotr Antos

Pierwszy z sześciu pociągów 39WE zamówionych przez Warszawską Kolej Dojazdową przyjechał do Warszawy. Oznacza to, że niebawem dotrze również do Grodziska.

Nowy skład przyjechał w piątek z Nowego Sącza o „własnych siłach”. Obecnie stoi terenie Instytutu Kolejnictwa (IK) w Warszawie na Olszynce Grochowskiej. Jest to kolejny etap testów przed dopuszczeniem do ruchu. Wcześniej był testowany w Żmigrodzie na torze doświadczalnym i na tzw. „Pętli Grybowskiej” koło Nowego Sącza. Teraz w Warszawie na terenie instytutu przejdzie kolejne badania. Jak wszystko pójdzie dobrze to wciągu najbliższych kilkunastu dni pojawi się w Grodzisku.

Nowy skład wyprodukowany przez Newag to sześcioczłonowy w pełni klimatyzowany pojazd o długości 60 metrów. Składa z dwóch jednoprzestrzennych części po trzy człony każda. Pomieści łącznie 505 pasażerów w tym 164 na miejscach siedzących. Pociągi 39WE na linii WKD pojadą z prędkością 80 km/h i będą przystosowane do pracy pod napięciem zasilania 3000V, na które w najbliższym czasie ma wukadka przejść.

Poniżej porcja zdjęć z postoju składu na Olszynce Grochowskiej.

Fot. Piotr Antos

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi