08 06 2018

Nowa siedziba MCK najpóźniej w listopadzie? Jest przetarg

08.06.2018, godz.: 15:00
Nowa siedziba MCK najpóźniej w listopadzie? Jest przetarg
fot. milanowek.pl

W kwietniowej rozmowie z nami burmistrz Milanówka zapowiadała, że wkrótce miasto ogłosi przetarg na adaptację budynki przy ul. Warszawskiej na nową siedzibę centrum kultury. Tak też stało się 6 czerwca. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się, co zaplanowano w ramach tej adaptacji.

– Odnowiliśmy i przeprowadziliśmy termomodernizację budynku przy ul. Warszawskiej 18, w którym niegdyś mieściło się przedszkole. Teraz przygotowujemy się do przetargu na kompleksowy remont wnętrza obiektu na potrzeby centrum kultury – mówiła nam w kwietniu Wiesława Kwiatkowska, gospodyni Milanówka. – Wkrótce powinniśmy być gotowi do ogłoszenia postępowania i wyłonienia wykonawcy. Naszym celem jest uruchomienie MCK w nowej siedzibie podczas tegorocznej jesieni – dodawała.

Owo „wkrótce” nastąpiło przed kilkoma dniami. Ze specyfikacji przetargowej dowiadujemy się, iż na parterze zorganizowane zostaną warsztatowe, konferencyjne dla maksymalnie 40 osób, ogólnodostępna ubikacja, przystosowana też do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na poziomie zerowym znajdzie się też zaplecze kuchenne. Pierwsze piętro przeznaczone będzie częściowo dla pracowników: z pokojami, zapleczem socjalnym i WC, zaś w pozostałej części znajdą się na sale edukacyjno-warsztatowe.

W północno-wschodnim narożniku działki przewidziane miejsca parkingowe na dla dziewięciu samochodów. Przed budynkiem ośrodka kultury staną także plac zabaw dla dzieci oraz miejsce wypoczynku i rekreacji dla dorosłych. Cały teren zostanie ogrodzony, a wjazd dla samochodów przewidziano od strony wschodniej. Piesze dotarcie do budynku ułatwią ścieżki z kostki betonowej.

Nowa siedziba MCK ma być gotowa najpóźniej do 10 listopada tego roku.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi