13 11 2017

Nowa nawierzchnia dużo drożej

13.11.2017, godz.: 09:19
Nowa nawierzchnia dużo drożej
Fot. GrodziskNews.pl

Grodziski magistrat rozstrzygnął kolejny przetarg drogowy. Za blisko 3 mln zł ulice Malinowa, Kresowa i Poziomkowa zyskają nową nawierzchnię, a na ul. Szwoleżerów drogowcy przebudują zjazdy i chodniki. To znacznie więcej niż szacowała gmina.

W ostatnich miesiącach gminy jeżeli chcą zrealizować jakąś inwestycję, to muszą się liczyć z tym, że oferty od wykonawców mogą być znacznie droższe od szacowanych kosztów. Wszystko przez to, że jest bardzo dużo zleceń i firmy mogą przebierać w ofertach oraz rzucać ceny „z kosmosu”. Doskonałym tego przykładem jest przetarg na budowę Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej, które ma powstać przy ul. Sportowej w Grodzisku. Gmina oszacowała tę inwestycję około 50 mln zł, a oferty firm wahały się od 60 do nawet 80 mln zł.

W ostatnich dniach grodziski magistrat rozstrzygnął przetarg na budowę nawierzchni oraz odwodnienia na trzech ulicach: Kresowej Poziomkowej oraz Malinowej. W ramach zadania mają zostać również przebudowane chodniki na ul. Szwoleżerów. Gmina liczyła się z kosztem rzędu 2,15 mln zł, ale oferty firm były znacznie wyższe. Najniższą ofertę złożyła firma Mabau – 2,98 mln zł, czyli ponad 800 tys. zł więcej od kwoty szacowanej przez gminę. Jednak dwie pozostałe propozycje były o wiele wyższe, bowiem opiewały na blisko 5 mln zł.

Urzędnicy mimo dość drogiej propozycji firmy Mabau, zdecydowali się ją przyjąć. Wykonawca będzie miał 280 dni na realizację zadania.

Dodaj Komentarz

 • Paweł

  A czy tam nie mieszka pewien radny ?
  Tak właśnie się robi.
  Idą wybory to trzeba się pokazać

  • adamos

   Trzeba by sie zorietowac…. jesli tak jest to tym razem naglosnie ta sprawe. Jak pieniazkowa na kadach mieszka to uliczki cacane malowane nawet lacznik od torow do milanowka rowniutki jak opypy za kieda to ludzie sie ruwniarke doprosic nie moga o drogach nie wspomne… niestety jak benia z ksiazenic do grodziska sie przeniusl to w tydzien ulica z kostki zrobiona. Jak pewna pani mieszka na ul naprzeciwko marketu kolo dom i ogrod to blyskawicznie ulice zrobili wprawdzie tylko chyba dla tej pani bo konczy sie kllo torow a dalej czany lesz w prawo slepa i zagrodzona w lewo nad torami czolgowisko do samej piaskowej. Jak wspomnialem przy tej budowie olkowskiwmu o Batorego to.mi napisal ze nie jest ujeta w planach 15-18 hehe tak ze kolego przybijam ci piatke za trafnosc odpowiedzi. Dzieki

   • Paweł

    Masz rację adamos tam mieszka radny ten co dużo mówi Jan M.
    Wyboru tuż tuż to trzeba pokazać ze radny działa, aby znów wierny lud go wybrał

    • irena

     Tak , na Kresowej mieszka ten radny

 • adamos

  3 miliony na uliczki boczne gdzie mieszkaja tylko ludzie „docelowi” a Batorego druty dziury ze przejsc sie po deszczu nie da gdzie prety zbrojeniowe wystaja po 20cm gdzie cale osiedle szczesna i przyl3gle idzie ta ulica do centrum gdzie dzieci masowo ida do szkoly i nie maja pobocza chodnika to gmina ma gdzie ?? Kazdy wie gdzie. OLKOWSKI oczywiscie od 5 lat ja ma w planie ale na koniec roku spycha na kolejny. Na moje pytanie za pomoca str grodziska odp mi ze tam jest za wasko na przebudowe i maja problem z rozplanowaniem. Smiech na sali. A chyba tylko dlatego ta ulica jest olana po calosci bo nie mieszka nikt z urzedu na niej.

  • blablacz

   panie Adamos,
   chyba dawno pan nie był w tej stronie miasta, jeśli uważa pan że tam nikt nie mieszka to proszę się przejść na nowe osiedle jaworowa/kasztanowa i sprawdzić liczbę mieszkańców,
   co do pana roszczeń, Burmistrz obiecywał realizacje ulicy Malinowej/Kresowej/Poziomkowej w roku 2002, więc 5 lat oczekiwania na realizacje Batorego to jeszcze nie jest żaden rekord, więc sugeruje uzbrojenie się w cierpliwość.
   Co do odpowiedzi na stronie Grodziska zgadzam sie – czas odpowiedzi i ich jakość jest mierna. Pracownicy urzędu olewają ten sposób komunikacji, a szkoda.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi