14 05 2015

Nocny pościg za złodziejem

14.05.2015, godz.: 20:44
Nocny pościg za złodziejem
fot. Policja

Sceny rodem z filmu rozegrały się na początku tego tygodnia na ulicach Błonia. Policjanci prowadzili pościg za mężczyzną, który był podejrzany o wielokrotną kradzież paliwa. W aucie miał m.in. kradzioną biżuterię oraz środki odurzające.

W nocy z wtorku na środę policjanci z drogówki zauważyli na jednym z błońskich skrzyżowań audi, które wymusiło pierwszeństwo przejazdu. Ponadto to auto pasowało do opisu pojazdu złodzieja paliw, który wielokrotnie tankował i odjeżdżał nie płacąc. Mundurowi podjęli próbę zatrzymania go do kontroli, ale kierowca zaczął uciekać. W trakcie ucieczki wielokrotnie naraził innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo: przekraczał linię podwójną ciągłą, przejeżdżał na czerwonym świetle, czy zmuszał inne pojazdy do zjazdu na pobocze. W końcu 35-latek stracił panowanie nad samochodem, uderzył w znak i znalazł się w rowie. Zamierzał jeszcze uciekać pieszo, ale kiedy wysiadał z auta ujęli go policjanci.

35-latkowi nic się nie stało i jak się okazało był trzeźwy. Mundurowi przeszukali pojazd. Pod siedzeniem znaleźli kradzione przedmioty: laptopa i biżuterię. Ponadto Paweł D. w skarpetce schował narkotyki, nie miał prawa jazdy, a samochód, którym jechał nie był dopuszczony do ruchu.

Zatrzymany został umieszczony w policyjnych pomieszczeniach. Lista zarzutów jaką policjanci mu przedstawili jest dość długa: 15 kradzieży paliwa na łączną sumę ponad 3,7 tys. złotych, posiadanie środków odurzających, kradzież laptopa i biżuterii. Odpowie również za 10 wykroczeń drogowych, jakich się dopuścił podczas ucieczki.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata