02 12 2017

Niewielkie szanse na drogowe dotacje

02.12.2017, godz.: 12:35
Niewielkie szanse na drogowe dotacje
Fot. Pixabay

Jest ostateczna lista rankingowa wniosków o dofinansowanie przebudowy dróg lokalnych. Żadna inwestycja z naszego regionu nie znalazła się w czołówce.

14 listopada Mazowiecki Urząd Wojewódzki opublikował wstępną listę rankingową tych wniosków (więcej tutaj). Wtedy najwyżej wśród wniosków z naszego regionu sklasyfikowana została inwestycja powiatu grodziskiego dotycząca przebudowy ul. Królewskiej w Kaskach (21. miejsce). Pozostałe wnioski zarówno gminne, jak i powiatowe znalazły się dość nisko.

Wczoraj wojewoda mazowiecki podpisał ostateczną listę rankingową. Ta nieco różni się od wstępnej, ponieważ samorządy mogły składać zastrzeżenia i niektóre z nich zostały uwzględnione. Na ostatecznej liście znacznie wyżej względem wstępnej listy znalazł się III etap rozbudowy i przebudowy ul. Wojska Polskiego wraz z budową ronda w Międzyborowie. Inwestycja gminy Jaktorów przesunęła się z 51. pozycji na 30., co jest sporym awansem, ale czy wystarczy do dotacji.  Wiele się niestety nie zmieniło jeżeli chodzi o przebudowę ul. Króliczej i Drozda w miejscowościach Szczęsne, Adamowizna, Odrano Wola. Ta uplasowała się na 74. miejscu (wcześniej 73.). Jeżeli chodzi o inwestycje powiatu grodziskiego to nic się nie zmieniło względem pierwotnej listy – przebudowa ul. Królewskiej w Kaskach zajęła ostatecznie 21. miejsce, a przebudowa ulic Nałkowskiej i Centralnej w Radoniach i Adamowiźnie 45.

Kto otrzyma dotację, dowiemy się 31 grudnia kiedy to wojewoda ogłosi listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania. Samorządy mogą się ubiegać o dofinansowanie maksymalnie 50 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, jednak wartość dotacji nie może przekroczyć 3 mln zł.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi