09 07 2019

Nietrzeźwi rodzice narazili dziecko

09.07.2019, godz.: 20:10
Nietrzeźwi rodzice narazili dziecko
Fot. KSP

Policjanci zatrzymali 25-letnią kobietę i 24-letniego mężczyznę. Są podejrzani o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Ponadto w stanie nietrzeźwości opiekowali się dzieckiem.

W poniedziałek tuż po północy na obrzeżach Żyrardowa policyjny patrol zauważył opla astrę, który uderzył w słup i ogrodzenie. Na miejscu jednak nikogo nie było. Po chwili w pobliżu auta mundurowi dostrzegli kobietę i mężczyznę z 1,5 rocznym dzieckiem. Podczas rozmowy policjanci od kobiety wyczuli woń alkoholu, u dziecka natomiast zauważyli obdrapania i siniaki.

Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie, które zabrało dziecko do szpitala w Warszawie, a opiekunów zbadano alkomatem. Okazało się, że kobieta miała ponad 2 promile w wydychanym powietrzu, a jej partner 1,62 promila. Oboje trafili do celi. Trwa postępowanie, które ma wyjaśnić, kto z nich prowadził opla. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości można nawet na dwa lata trafić do więzienia.

Jednak to nie wszystko, co może spotkać zatrzymanych. – Sprawowanie opieki nad niepełnoletnim dzieckiem w stanie nietrzeźwości oraz narażenie jego zdrowia i życia również nie uszło uwadze policjantom, dlatego też o sytuacji został poinformowany Sąd Rejonowy w Żyrardowie, aby jak najszybciej móc skontrolować sprawowaną władzę rodzicielską nieodpowiedzialnych rodziców – poinformowała żyrardowska policja.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi