12 07 2019

Niemieckie psy tropiące w Grodzisku, duże siły poszukiwawcze przy węźle Konotopa

12.07.2019, godz.: 16:26
Niemieckie psy tropiące w Grodzisku, duże siły poszukiwawcze przy węźle Konotopa
Fot. GrodziskNews.pl

Poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego przybierają na sile. Dziś do Grodziska przyjechały policjantki z Niemiec z psami tropiącymi, a w akcję angażuje się również coraz więcej cywilów. Większość sił została jednak przerzucona w rejon autostrady A2 i węzła Konotopa.

Setki policjantów szukają 5-latka, którego ojciec zginął w środę wieczorem pod kołami pociągu. Wczoraj na terenie grodziskich Łąk niemal na każdej ulicy można było spotkać funkcjonariuszy poszukujących Dawida Żukowskiego. Przeczesali oni teren około tysiąca hektarów. Dziś jednak większość sił została rzuconych w inne miejsce. – Większość działań na terenie grodziskich Łąk została przeprowadzona wczoraj, teraz największe siły zostały rzucone w pobliże autostradowego węzła Konotopa. Mieliśmy sygnały, że tam mogła być widziana szara skoda, miała się tam nawet zatrzymać. Na miejscu są z nami żołnierze wojsk obrony terytorialnej – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Ponadto prowadzone są też poszukiwania w trudno dostępnych miejscach jak m.in. akweny wodne. Do powiatu pruszkowskiego wczoraj wysłana została grupa wodno-nurkowa składająca się z 15 osób, która poszukiwała chłopca w okolicznych akwenach.

Jednak poszukiwania w Grodzisku się nie zakończyły. Dziś do Grodziska przyjechały policjantki zza naszej zachodniej granicy. – Nasza akcję poszukiwawczą wspomagają policjantki z niemieckiego Drezna z psami tropiącymi. Nasze psiaki nie są aż tak przygotowane do poszukiwania ludzi, jak te szkolone za naszą zachodnią granicą. Wiemy, że mogą one wyczuć zapach osoby nawet po miesiącu od pobytu poszukiwanego w danym miejscu. Stołeczny garnizon współpracuje z niemiecką policją, dlatego też mogliśmy skorzystać z pomocy sąsiadów – podkreśla rzecznik grodziskiej policji.

Dawid Żukowski ostatni raz był widziany w środę o godz. 17.00. Od północy w nocy z środy na czwartek prowadzone są intensywne poszukiwania chłopca. Do chwili obecnej chłopca nie udało się odnaleźć.

Policjanci apelują do wszystkich, którzy posiadają kamery monitoringu na trasie Grodzisk – Warszawa Włochy (Okęcie), aby przejrzały zapis ze środowego popołudnia. Być może na filmie została uchwycona szara skoda o numerach rejestracyjnych WGM 01K9. Cechą charakterystyczną pojazdu jest zasłona słoneczna na tylnych drzwiach z postacią Zygzaka McQueena. Proszą również kierowców posiadających kamerki samochodowe, którzy w środowe popołudnie mogli mijać auto o przejrzenie zapisu.

Funkcjonariusze proszą wszystkich o pomoc w odnalezieniu dziecka. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

Dawid Żukowski był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena. Ma 100-110 cm wzrostu, blond włosy zaczesane na prawą stronę, na środku prawego policzka ma pieprzyk.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi