10 12 2016

Nielegalna ubojnia w Żabiej Woli. Blisko 1,5 tony niezbadanego mięsa

10.12.2016, godz.: 09:46
Nielegalna ubojnia w Żabiej Woli. Blisko 1,5 tony niezbadanego mięsa
Fot. Pixabay

W miniony czwartek na terenie gminy Żabia Wola policjanci wraz z pracownikami Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej zlikwidowali nielegalną ubojnię skąd niezbadane mięso mogło trafiać bezpośrednio do sprzedaży.

Grodziscy policjanci wraz z inspektorami z Pruszkowa w jednym z budynków na terenie żabiowolskiej gminy znaleźli tusze przygotowane do rozbioru, a w bagażniku stojącego obok auta worki z mięsem przygotowanym do sprzedaży. Na miejscu znaleziono również doły, w których zakopywano odpady. Na miejscu zabezpieczono ponad 1400 kg mięsa końskiego i wieprzowego oraz odpadów, które zostały przekazane do utylizacji.

W ocenie inspektorów prace w ubojni wykonywane były w bardzo złych warunkach sanitarnych, nieodpowiednimi narzędziami, w pomieszczeniu bez bieżącej wody, a nawet posadzek. Mięso przygotowane do handlu nie było przebadane, co jest obowiązkiem.

Zebrane materiały trafią do prokuratury.

Policjanci przestrzegają przed zakupem mięsa z niesprawdzonych źródeł. – Tego typu produkty najlepiej nabywać w placówkach handlowych, po sprawdzeniu daty przydatności do spożycia. Zachętą do zakupów nie powinna być   niższa cena i łatwy dostęp do szerokiej oferty. Nieprzemyślane zachowanie w tym zakresie, może narazić na zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia wiele osób, które będą spożywały np. wspólny świąteczny posiłek – podkreślają funkcjonariusze z grodziskiej komendy.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi