04 12 2018

Nielegalna hodowla i ubój kóz w Nadarzynie

04.12.2018, godz.: 09:27
Nielegalna hodowla i ubój kóz w Nadarzynie
Fot. KPP Pruszków

Policjanci oraz przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Weterynarii wykryli na terenie gminy Nadarzyn nielegalną hodowlę i ubój kóz. Stan sanitarny pomieszczenia nie spełniał podstawowych zasad higieny.

Policjanci z pruszkowskiej komendy ustalili, że na jednej z posesji na terenie gminy Nadarzyn jest prowadzona nielegalna hodowla oraz ubój zwierząt poza rzeźnią. Według ich informacji działalność ta jest również niezgodna z podstawowymi zasadami weterynarii. Pojechali więc pod wskazany adres z przedstawicielami Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Pruszkowie.

Na posesji zastali 74-letniego właściciela, a w jednym z pomieszczeń gospodarczych znaleźli 26 niezarejestrowanych kóz i 3 owce. Ponadto znajdował się tam stół i narzędzia do rozbioru mięsa, a na haku wisiała tusza kozy. – Dalsze czynności policjantów pozwoliły na ustalenie szczegółów procederu. Mężczyzna prawdopodobnie od roku skupował kozy, które następnie sam, bez odpowiedniego przeszkolenia, zabijał, a ich mięso sprzedawał obcokrajowcom – informują policjanci z pruszkowskiej komendy.

74-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzut niehumanitarnego uboju zwierząt. Za to przestępstwo grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Powiatowy Inspektorat Weterynarii zajmie się identyfikacją i rejestracją znalezionych zwierząt.

Fot. KPP Pruszków

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi