18 08 2017

Niejasna historia działki pod rozbudowę cmentarza?

18.08.2017, godz.: 07:27
Niejasna historia działki pod rozbudowę cmentarza?
Fot. GrodziskNews.pl

Wracamy do tematu planów rozbudowy jaktorowskiego cmentarza o miejsce do przechowywania urn z prochami zmarłych, czyli tzw. kolumbaria. Okazuje się, że przedsięwzięcie może pozostać wyłącznie w sferze zamierzeń włodarzy, bowiem gmina ma problem z wynegocjowaniem gruntów pod inwestycję.

Obecnie tereny, na których Jaktorów chciałby pobudować kolumbaria, znajduje się w rękach prywatnego właściciela. A ten – jak twierdzą przedstawiciele magistratu – nie jest zbyt chętny, aby zbyć ten grunt.

– Negocjujemy, ale są to bardzo trudne rozmowy, z których jak na razie niewiele wynika. Zaproponowaliśmy właścicielowi rozsądną cenę, porównywalną ze stawkami rynkowymi i czekamy na odpowiedź, a on się zastanawia i nie wiem, jak długo może to potrwać. Obawiam się, że będzie żądał od nas większych pieniędzy – mówi Sławomir Kamiński, pełnomocnik wójta Jaktorowie ds. komunikacji społecznej.

Kamiński w podkreśla, że grunt ten powinien na powrót stać się częścią zasobów gminy. – Ten teren należał niegdyś do gminy, ale za czasów obowiązywania poprzedniego systemu politycznego w niejasnych okolicznościach trafił w prywatne ręce – komentuje zdecydowanie Kamiński. – Ludzie, którzy mieszkają w Jaktorowie od dawna, wiedzą o tym. Dlatego mówię o tym otwarcie – dodaje.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi