25 05 2018

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” w Grodzisku i okolicach

25.05.2018, godz.: 19:08
„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” w Grodzisku i okolicach
Fot. Policja

Wczoraj na drogach powiatu grodziskiego policjanci prowadzili działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze zarejestrowali 40 różnych niebezpiecznych zachowań uczestników ruchu, które mogły spowodować poważne zagrożenia dla pieszych lub rowerzystów.

W miniony czwartek na drogach powiatu funkcjonariusze policji sprawdzali jak kierujący samochodami, jak i sami rowerzyści oraz piesi przestrzegają zasad bezpieczeństwa. – Niestety w każdej z tych grup użytkowników dróg znalazły się osoby łamiące przepisy i narażające innych lub samego siebie na poważne niebezpieczeństwa na drodze. Łącznie funkcjonariusze ujawnili 40 różnych niebezpiecznych zachowań, które mogły doprowadzić do wypadku z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego – mówią grodziscy policjanci.

Jak podają policjanci, najczęstszym błędem kierowców było przekraczanie dopuszczalnej prędkości w rejonie przejścia dla pieszych, a także zatrzymywanie lub parkowanie pojazdu w pobliżu przejścia, czy nieprawidłowe przejeżdżanie w takim miejscu. 17 kierowców zostało ukaranych.

Jeżeli chodzi o rowerzystów to siedmiu takich uczestników ruchu zostało ukaranych mandatami w wysokości 100 zł. Otrzymali oni karę za jazdę rowerem po chodniku lub jazdę przez przejście dla pieszych (rowerzysta w takim przypadku powinien zejść z roweru).

Najmniej chronionymi uczestnikami ruchu są piesi. Podczas wczorajszej akcji najczęstszym przez nich popełnianym wykroczeniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Wśród 16 ukaranych w czwartek pieszych były także osoby, które wchodziły na jezdnię na czerwonym świetle. Jak pokazują policyjne statystyki, takie zachowanie bardzo często kończy się tragicznie.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi