09 11 2018

„Nie nowotworom u dzieci”. Bezpłatne badania w Grodzisku

09.11.2018, godz.: 19:26
„Nie nowotworom u dzieci”. Bezpłatne badania w Grodzisku
Fot. Facebook/Fundacja Ronalda McDonalda

Fundacja Ronalda McDonalda przeprowadzi u Grodziskich dzieci profilaktyczne badania USG w ramach akcji przeciwdziałania nowotworom. Obowiązkowe zapisy odbędą się 14 listopada, a same badania w ostatni weekend miesiąca.

Poprzednie odsłony darmowych badań w ramach akcji „Nie nowotworom u dzieci”, które odbyły się w Milanówku cieszyły się w mieście ogrodzie bardzo dużą popularnością. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem także w sąsiednim Grodzisku. Tak było zresztą od pierwszego przybycia ambulansu do Milanówka. Otrzymaliśmy wówczas wiele pytań od mieszkańców, rodziców grodziskich dzieci, o możliwość sprowadzenia ambulansu do Grodziska właśnie.

Zapytaliśmy wtedy o to Krzysztofa Daniluka z Fundacji Ronalda McDonalda. Okazało się, iż nie jest to skomplikowane, a zaprosić ambulans do danego miasta może wójt, burmistrz, a nawet osoba prywatna. Zwróciliśmy się więc do władz gminnych z zapytaniem o możliwość sprowadzenia ambulansu do Grodziska. – Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju akcje mające na celu dbanie o zdrowie dzieci. Przyjrzymy się dokładnie tej akcji i jeśli rzeczywiście jest ona sensowna i atrakcyjna, nie widzę przeszkód, byśmy zaprosili ambulans do Grodziska – powiedział we wrześniu 2017 r. w rozmowie z nami wiceburmistrz Tomasz Krupski.

I stało się. Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda przyjedzie do Grodziska. W dniach 24 i 25 listopada na parkingu przed Centrum Kultury będą prowadzone bezpłatne kompleksowe badania USG dzieci w wieku od dziewięciu miesięcy do sześciu lat. Badania są bezpieczne i bezbolesne.

Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc w dniu 14 listopada w godz. 8.00 – 16.00 pod numer tel: 22 755 55 34 wew. 178. Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi