31 10 2017

Nazwy milanowskich ulic do zmiany. Jakie będą nowe?

31.10.2017, godz.: 07:25
Nazwy milanowskich ulic do zmiany. Jakie będą nowe?

Wojewoda mazowiecki wszczął postępowanie w sprawie zmiany nazw dwóch milanowskich ulic. Chodzi konkretnie o ul. Fiderkiewicza oraz ul. 9 Maja.

Postępowanie wynika wprost z obowiązującej od kwietnia 2016 roku Ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy jednostek organizacyjnych, jednostek pomocniczych gminy, budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz pomników.

– Mając na uwadze, iż przedmiotowe pismo wskazywało na możliwość zaproponowania nowych nazw dwóch wymienionych ulic, w terminie 7 dni od daty otrzymania pisma, tj. do dnia 2.11.2017 r., zwróciłam się  w dniu 27 października 2017 r. do Przewodniczącej Rady Miasta Milanówka z prośbą o rozważenie zwołania sesji w tym zakresie lub przynajmniej posiedzenia branżowej komisji: komisji kultury – poinformowała na stronie internetowej urzędu Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

– W związku z faktem, iż nadawanie nazw ulic zgodnie z ustawą o samorządzie terytorialnym co do zasady należy do kompetencji Rady Miasta Milanówka, uznałam iż problem powinien być przedyskutowany na forum rady miasta, która mogłaby w tym zakresie zająć niewiążące stanowisko. W mojej ocenie problem zmiany ww. ulic jest bardzo istotny, gdyż wiąże się nie tylko z warstwą przynależności mieszkańców do określonych miejsc Milanówka, ale także z uwagi na aspekt techniczny powodujący np. konieczność zmiany numeracji porządkowej wszystkich budynków położonych przy tych ulicach – podkreśliła gospodyni miasta ogrodu.

 

 

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi