25 06 2018

Nasze sołectwa z dotacjami na siłownie plenerowe i nie tylko

25.06.2018, godz.: 11:22
Nasze sołectwa z dotacjami na siłownie plenerowe i nie tylko
fot. Pixabay

Na Mazowszu jest około 7,3 tys. sołectw. Z myślą o nich samorząd Mazowsza uruchomił nowy program wsparcia, który pozwoli lokalnym wspólnotom zrealizować małe przedsięwzięcia. Nowe boisko, park, plac zabaw czy książki do biblioteki to tylko niektóre z nich. Wśród beneficjentów znalazły się sołectwa z naszego regionu.

Podpisanie umowy na dofinansowanie projektów zgłoszonych do konkursu dotacyjnego przez sołectwa nastąpi jutro rano (25 czerwca). Na tym wydarzeniu pojawią się także samorządowcy z naszego regionu.

W konkursie wybrane zostały bowiem dwa projekty grodziskiej gminy oraz dwa z Żabiej Woli. Grodzisk otrzyma zatem prawie 23 tys. dofinansowani na zakup i montaż siłowni zewnętrznych Chrzanowie Dużym i drugie tyle na analogiczne zadanie w Janinowie.

W Żabiej Woli natomiast 11-tysięczna dotacje pójdzie na stworzenie przyjaznego otoczenia dla owadów zapylających rośliny na ul. Szkolnej. Kolejnych prawie 11 tysięcy otrzyma zespół ludowy „Radlanie” na zakup strojów kurpiowskich

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi