14 05 2018

Nasze samorządy wśród liderów zrównoważonego rozwoju

14.05.2018, godz.: 14:33
Nasze samorządy wśród liderów zrównoważonego rozwoju

W weekend było o finansowym rankingu samorządów, dziś spojrzymy zaś, jak poszło naszym gminom w konkursie dotyczącym zrównoważonego rozwoju.

Wśród liderów zrównoważonego rozwoju znaleźli się Grodzisk, Podkowa Leśna oraz Jaktorów. Wręczenie pamiątkowych dyplomów odbyło się w trakcie konferencji „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego”. Wyróżnienia mazowieckim liderom rankingu zrównoważonego rozwoju przekazywał marszałek Mazowsza Adam Struzik. Wszak to na zlecenie samorządu województwa sporządzono listę najlepiej rozwijających się gmin z podziałem na trzy kategorie: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie oraz gminy miejskie

Organizatorzy oceniali miasta i gminy Mazowsza na podstawie 15 wskaźników, których źródłem są dane Głównego Urzędu Statystycznego. Pod uwagę brane były m.in. wydatki na projekty inwestycyjne, liczba osób pracujących, podmiotów gospodarczych czy absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

– Ideą tego szeroko zakrojonego projektu jest opracowanie podstaw systemowego monitorowania zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego gmin i regionów jako jednostek samorządu terytorialnego oraz promowanie najlepszych praktyk i przykładów w tym obszarze. Badania prowadzone są od wielu lat na poziomie krajowym i regionalnym. Ich wyniki mają wspomagać zarządy i społeczności regionów i gmin w zarządzaniu rozwojem oraz podejmowaniu decyzji o alokacji środków z funduszy europejskich – poinformował zarząd Mazowsza.

1

Dodaj Komentarz

  • jurek

    Dlaczego redakcja nie zamieszcza wszystkich postów ?
    Nie ma w nich nic złego , wbrew regulaminowi.
    Czyżby nie były wygodne ELICIE RZĄDZĄCEJ ?
    A miał to być niezależny portal

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi