14 03 2019

Nasze obiekty powalczą o tytuł „Modernizacja roku”

14.03.2019, godz.: 15:12
Nasze obiekty powalczą o tytuł „Modernizacja roku”
fot. Urząd Gminy Grodzisk Maz.

Do 31 marca trwa nabór zgłoszeń do konkursu na „Modernizację roku 2018”. Jak na razie kilka inwestycji z z naszego powiatu znalazło się w gronie tych, które powalczą o laury. To m.in. modernizacja grodziskich Stawów Walczewskiego i budynku magistratu w Podkowie.

Celem konkursu „Modernizacja roku” jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku wyróżniających się szczególnymi walorami, a także propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego.

W ubiegłych latach w gronie wyróżnionych przedsięwzięć były odnowa oblicza grodziskiej Jedynki, która zaowocowała tytułem „Modernizacji roku 2015” i rewitalizacja Willi Niespodzianka – ta znalazła się z kolei wśród laureatów za rok 2017.

W tym roku do miana najlepszych inwestycji – czy to modernizacji, czy budowy od podstawa – aspirować będzie szereg obiektów z naszego powiatu. Z samego Grodziska będą to kompleksowo zrewitalizowane Stawy Walczewskiego, budowa Mediateki oraz budowa parkingu wielopoziomowego przy ul. Żydowskiej. Z Podkowy Leśnej zgłoszono termomodernizację zabytkowego budynku urzędu miasta.

Jaktorowski magistrat poinformował z kolei, że budowa ronda w Międzyborowie została nominowana do finału ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja roku & Budowa XXI w. Ten konkurs odbywa się pod patronatem: Ministra Edukacji Narodowej, Przewodniczącego Komisji Sejmowej RP, Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi