06 09 2019

Drogi z regionu z dotacjami

06.09.2019, godz.: 17:01
Drogi z regionu z dotacjami
Fot. Pixabay

Prezes Rady Ministrów zatwierdził listę wniosków rekomendowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wśród nich są również inwestycje z naszego regionu.

Powiat grodziski otrzymał ponad 1,5 mln zł dofinansowania na remont drogi powiatowej nr 1503W Grodzisk Mazowiecki – Siestrzeń – Ojrzanów w miejscowościach Opypy i Książenice. Modernizacja obejmie odcinek o długości 2,8 km. Na liście rezerwowej (gdyby przetargi na wnioskowane inwestycje udało się rozstrzygnąć taniej niż zakładano i zostałyby pieniądze z puli) jest natomiast inny wniosek powiatu. Dotyczy on rozbudowy drogi powiatowej nr 1504W Adamowizna – Opypy – Milanówek na odcinku od drogi powiatowej nr 1503W Grodzisk Mazowiecki – Siestrzeń – Ojrzanów (ul. Mazowiecka w Opypach do granicy z Milanówkiem) o łącznej długości 1531m. Tutaj starostwo walczy o dotację rzędu 4,6 mln zł.

Jeżeli chodzi o gminy to dość wysoko uplasował się wniosek Żabiej Woli na przebudowę dróg gminnych. Wartość tego projektu to blisko 13 mln zł, a dotacja wyniesie 9 mln zł. Na listę podstawową „załapała” się również inna inwestycja z tej gminy – remont ul. Kresowej w Ojrzanowie. Tutaj kwota dofinansowania wyniesie ponad 700 tys. zł, a wartość projektu to ponad 1 mln zł. Na liście zatwierdzonej do dofinansowania znalazł się też wniosek Milanówka na przebudowę ul. Herberta o wartości ponad 3,6 mln zł. Tutaj dotacja wyniesie 2,5 mln zł.

Spore dofinansowanie otrzymała również grodziska gmina na budowę ul. Olszowej w Książenicach – koszt to 6 mln zł, a dotacja wyniesie 4,2 mln zł. Wysoko (3. miejsce) na liście rezerwowej znalazła się inna grodziska inwestycja, chodzi o budowę ulic Króliczej, Drozda, Kijowskiej oraz Łagodnej w miejscowościach: Odrano Wola, Adamowizna, Szczęsne i Grodzisk Mazowiecki. Tutaj Grodzisk liczy na dotację w wysokości 14,3 mln zł, a całkowity koszt m się zamknąć w kwocie 20,4 mln zł.

Cele programu Fundusz Dróg Samorządowych to m.in. podniesienie poziomu i jakości życia społeczności lokalnych, zwiększenie efektywności instytucji publicznych poprzez rozwój bezpiecznej, spójnej, funkcjonalnej i efektywnej infrastruktury drogowej, a przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi