02 11 2018

Nasze drogi z dotacjami i szansami na dotacje

02.11.2018, godz.: 14:26
Nasze drogi z dotacjami i szansami na dotacje
fot. Pixabay

Mazowiecki Urząd Wojewódzki opublikował w środę zatwierdzoną listę rankingową wniosków o dofinansowanie przebudowy dróg lokalnych za 2018 rok. Kilka dni wcześniej pojawiła się wstępna lista dotacji na 2019. Na obu znajdują się drogi z naszego regionu.

„Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019”, to nic innego jak kontynuacja Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, zwanego popularnie schetynówkami.

Wojewoda mazowiecki 31 października zatwierdził listę zadań, które otrzymają dotację za 2018 rok. Jest wśród nich przebudowa drogi powiatowej w Kaskach w gminie Baranów. Kompleksowa modernizacja obejmie ul. Królewską na odcinku 2276 metrów, a 50-procentowe dofinansowanie wyniesie prawie 3 mln zł.

Blisko 2,9 mln zł otrzyma także gmina Jaktorów na rozbudowę i przebudowę ul. Wojska Polskiego w Międzyborowie wraz z budową ronda.

Kilka dni wcześniej, 27 października pojawiła się także wstępna lista wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania na 2019 rok, pod warunkiem pozytywnej oceny merytorycznej.

W grze o dotacje jest kilka naszych zadań drogowych. Powiat grodziski stara się o dofinansowanie na rozbudowę ponadkilometrowego odcinka drogi z Kłudna Starego do Żukowa, a także na budowę skrzyżowania tej drogi z trasą Chrzanów – Żuków –
Czubin. W ramach zadania ma również zostać wybudowany chodnik w Żukowie.

Grodziska gmina powalczy z kolei o dotację na długo oczekiwaną budowę ulic Króliczej i Drozda w miejscowościach Adamowizna, Odrano Wola i Szczęsne, chodzi o stworzenie blisko 1700-metrowego odcinka drogi.

Wśród wniosków dotacyjnych znajdujemy również przebudowę niemal kilometrowego odcinka ul. Zbigniewa Herberta w Milanówku. Jest też jaktorowski wniosek o dofinansowanie na rozbudowę dwukilometrowego odcinka ul. 3 Maja biegnącej przez wsie Henryszew i Grądy.

O pieniądze na budowę dróg gminnych stara się też Zabia Wola. Chodzi konkretnie o kompleksową modernizację ulic Ślaskiego i Krańcowej.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi