11 05 2015

Nasza młodzież zna przepisy

11.05.2015, godz.: 07:28
Nasza młodzież zna przepisy
fot. KPP Grodzisk

Uczniowie z 11 szkół naszego regionu wzięli udział w powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz gimnazjów musieli rozwiązać test sprawdzający znajomość przepisów drogowych, doskonalili także wiedzę z zakresu pierwszej pomocy i umiejętności rowerowe na torze przeszkód.

Do zmagań powiatowych przygotowanych przez starostę oraz grodziską komendę policji stanęli uczniowie z sześciu szkół podstawowych oraz pięciu gimnazjów. Rozwiązywanie testu wiedzy o bezpieczeństwie oraz zadań z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej odbywało się w Zespole Szkół Nr 2 w Grodzisku Maz., a część praktyczna została przeprowadzona na boisku szkolnym Gimnazjum Nr 3.

Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach oraz propagowanie roweru jako bezpiecznego środka komunikacji i rekreacji. To także dobry sposób na przypominanie zasad bezpieczeństwa.

Najlepsze wyniki drużynowo osiągnęły Szkoła Podstawowa nr 1 w Grodzisku Mazowieckim i Gimnazjum w Międzyborowie.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata