10 01 2019

Nasz region gra z WOŚP-em. Jakie atrakcje?

10.01.2019, godz.: 11:37
Nasz region gra z WOŚP-em. Jakie atrakcje?

Wiemy już, co przy okazji 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dziać się będzie w Grodzisku. Możecie o tym przeczytać tutaj. Dziś sprawdzamy, jakie atrakcje towarzyszące finałowi szykują inne sztaby z naszego regionu.

Podkowa Leśna
W Podkowie Leśnej jak sztab Orkiestry tworzyć będą 4 instytucje: Podkowiańskie Liceum Ogólnokształcące nr 60, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy, Przedszkole Miejskie im. Krasnala Hałabały, oraz Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich. W ramach podkowiańskiego finału na ulicach kwestować będzie ok 60 wolontariuszy. Sztab będzie mieścił się w budynku MOK przy ul. Świerkowej. W mieście ogrodzie atrakcje zaplanowano od godz. 14.00. Zacznie się od pokazu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Żółwina.

Po nim przyjdzie czas na przedstawienie „Dziewczynka z zapałkami” w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego im. Krasnala Hałabały. Pomiędzy 17.00 a 17.30 odbędzie się pokaz tańca Flamenco Amatorskiego Zespołu Tańca Flamenco „AMAYA”.  Bezpośrednio po występie tanecznym rozpocznie się około półtoragodzinny segment aukcji różnych przedmiotów. „Licytację z gwiazdą” podobnie jak przed rokiem poprowadzi aktor Andrzej Precigs. O 19.00 na scenę wkroczy natomiast Marek Majewski Majewski, literat, autor piosenek kompozytor, poeta, satyryk i felietonista.

Wolontariusze ruszą z WOŚP-owymi puszkami na ulice Podkowy od godz. 10.30.

Milanówek
W zeszłym roku w Milanówku zebrano rekordową sumę ponad 63tys. zł. W tym roku organizatorzy sztabu WOŚP liczą, że rekord uda się pobić. W planie koncerty formacji: – Koszutosty, Nope’n’Dot i Ani  Krysiak z zespołem. Wśród atrakcji także warsztaty plastyczne logiczne i sportowe, występy taneczne i teatralne, ścianka wspinaczkowa, decoupage, gry planszowe.

– Dodatkowo w trakcie trwania finału odbędą się aukcje przedmiotów podarowanych na Orkiestrę przez sponsorów oraz darczyńców! Odbędzie się również jak co roku
fantoneria oraz kawiarenka również z nakładów sponsorów i naszych
kochanych mieszkańców – mówią organizatorzy.

Chętnych, aby przekazać fanty na aukcje i fantonerie oraz ciasta do kawiarenki zapraszamy pod numery: hm Dariusz Kopeć – 501 376 536; hm Marzena Osiadacz – 502 202 841

Jaktorów
Jak co roku w centrum WOŚP-owych wydarzeń w Jaktorowie będzie tamtejszy zespół szkolno-przedszkolny. Atrakcje zaplanowano w hali przy ul. Warszawskiej 88 w godzinach od 16.00 do 20.00.

W programie: występy uczniów ZSP w Jaktorowie,licytacje bardzo atrakcyjnych przedmiotów oraz loteria fantowa, do zlicytowania będą m.in. gitara klasyczna, inhalator, ubranka dziecięce, egzotyczna biżuteria, obrazy i wiele innych.

Inne atrakcje to pokazy Break Dance, fitness oraz karate; zabawy dla najmłodszych; występ zespołu muzycznego Tarzan Boy; kawiarnia „Pod Aniołami”.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi