12 08 2018

Nasi strażacy w gronie najtwardszych

12.08.2018, godz.: 12:59
Nasi strażacy w gronie najtwardszych
fot. FCC Team Grodzisk Mazowiecki

Kolejny rok z rzędu strażacy drużyny FCC Team Grodzisk Mazowiecki reprezentowali miasto na międzynarodowych zawodach strażackich Toughest Firefighter Challenge 2018 w Szczecinie. Potwierdzili, że należą do najlepszych i i najtwardszych w swoim fachu.

W zawodach biorą udział strażacy obu płci rperezentujący jednostki zarówno z Polski, jak i zza granicy. Zawodnicy w pełnym rynsztunku bojowym mieli między innymi za zadanie wnieść 19-kilogramowy wąż strażacki na szczyt 12-metrowej wieży oraz wciągnąć dodatkowy jego odcinek przy pomocy liny, za pomocą młota przesunąć na odległość 1,5 metra metalową sztabę o wadze 72,5 kg, pokonać slalom na dystansie 40 m i przebiec ciągnąc wypełniony wodą wąż (30 m), przeciągnąć, idąc tyłem, manekina o wadze 79 kg na odległość 30 m.

Pierwszego dnia rywalizowano indywidualnie, drugiego – w drużynach. Jak poszło naszym? – FCC Team Grodzisk Mazowiecki wystąpił w składzie Maciej Kalisz, Witold Kalisz, Michał Skrzypa z OSP Grodzisk Mazowiecki oraz Ewelina Malkowska z OSP Biskupice – poinformowali strażacy. – W startach indywidualnych brali udział Maciej Kalisz i Michał Skrzypa i zajęli 95 i 97 miejsce w kategorii open na 168 zawodników . Były również straty tandemów w składzie Ewelina Malkowska i Maciej Kalisz miejsce 6 oraz Witold Klaisz ,Michał Skrzypa miejsce 46 – dodają.

Strażakom gratulujemy, a Was zachęcamy do śledzenia fanpage’a na Facebooku FCC Team Grodzisk Mazowiecki.

1

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi