24 08 2017

Narodowe Czytanie Wyspiańskiego w naszym regionie

24.08.2017, godz.: 17:39
Narodowe Czytanie Wyspiańskiego w naszym regionie
Fot. GrodziskNews.pl

2 września (sobota) odbędzie się kolejna doroczna akcja Narodowego Czytania. Tradycyjnie wezmą w niej udział także biblioteki z naszego regionu.

Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród czterech propozycji. Oprócz „Wesela”, internauci mieli do wyboru „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, „Pamiątki Soplicy” Henryka Rzewuskiego, oraz „Beniowskiego” Juliusza Słowackiego. W sumie oddano blisko 37 tys. głosów, „Wesele” uzyskało prawie 18 tysięcy wskazań.

W Grodzisku wspólne czytanie dzieła Wyspiańskiego zaplanowano w Parku Skarbków w godzinach od 13.00 do 14.30. W Milanówku wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 w budynku starego kina, w którym obecnie mieści się kawiarnia artystyczna L’amour Maison. W Podkowie Leśnej przy okazji Narodowego Czytania zaplanowano maraton czytelniczy. Ruszy w samo południe na terenie biblioteki przy ul. Błońskiej 50.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w rok później „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. W 2015 roku królowała „Lalka” Bolesława Prusa, zaś przed rokiem – ponownie Sienkiewicz i jego „Quo vadis”.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi