11 03 2015

Najpierw światła, potem owalne rondo

11.03.2015, godz.: 09:39
Najpierw światła, potem owalne rondo
fot. GrodziskNews

Jeszcze w tym roku na skrzyżowaniu ulic Nadarzyńskiej, Warszawskiej i Piaskowej w Grodzisku powstanie sygnalizacja świetlna. W przyszłości ma tam jednak powstać owalne rondo.

Te trzy ulice tworzą w praktyce dwie krzyżówki położone bardzo blisko siebie. Zarówno bliskie położenie, jak i spory ruch na ul. Nadarzyńskiej (jedna z głównych ulic w Grodzisku) sprawiają, że wyjechać w lewo z Warszawskiej czy Piaskowej na Nadarzyńską jest niezwykle trudno, zwłaszcza w godzinach szczytu przez co tworzą się tam spore korki.

Niebawem sytuacja powinna się poprawić za sprawą sygnalizacji świetlnej, która ma tam zostać zainstalowana. Gmina już ogłosiła przetarg na wykonanie projektu świateł w tym miejscu. Zarówno projekt jak i sama sygnalizacja powinny być gotowe jeszcze w tym roku.

Jednak to nie wszystko. Miasto chce bowiem wybudować tam w przyszłości duże owalne rondo obejmujące wszystkie trzy ulice. – Na razie chcemy wykonać tam sygnalizację świetlną, bo można zrobić ją taniej i szybciej, a jest szansa, że coś pomogą. Jednak w przyszłości planujemy budowę tego ronda. Większość gruntów pod tę inwestycję już mamy, niebawem przystąpimy do projektowania. Jednak zanim je wybudujemy, światła mają choć trochę poprawić obecną sytuację – mówi Piotr Galiński, zastępca burmistrza Grodziska Mazowieckiego.

💬︎ 2

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Najpierw światła, potem owalne rondo”

  1. Aigel123 pisze:

    Przecież przez światła cała Nadarzyńska stanie. Będzie masakra.

  2. GrzesiuHa pisze:

    Mnie tam pasuje. Wyjechać z Piaskowej w stronę Książenic jest obecnie bardzo ciężko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.