17 08 2018

Na remont kilku grodziskich ulic poczekamy dłużej?

17.08.2018, godz.: 19:31
Na remont kilku grodziskich ulic poczekamy dłużej?
fot. Pixabay

Wygląda na to, iż Grodzisk będzie musiał ponowić przetarg na modernizację pięciu ważnych komunikacyjnie dróg w mieście. Okazuje się, że wyasfaltowanie ul. Kilińskiego, 1 Maja, Bairda, Mokronoskich oraz Osieckiej potencjalni wykonawcy wyceniają o kilkaset tysięcy złotych drożej niż przewidywał magistrat.

W ramach ogłoszonego postępowania magistrat ma nadzieję wyłonić firmę, która ułoży na tych drogach nowe asfaltowo-bitumiczne warstwy ścieralne, by kierowcom rowerzystom i pieszym korzystało się z nich komfortowo.

Ul. 1 Maja to jedna głównych dróg wmieście przebiegająca rejonie stacji PKP. Nowa nawierzchnia ma się tam pojawić na odcinku około 180 metrów – od ul. 11 Listopada do ul. Kościuszki. Nieopodal znajduje się ul. Kilińskiego, której remont również ujęto w specyfikacji zamówienia. Tym samym na całej długości drogi, czyli około 790 metrów, położona miałaby zostać nowa nawierzchnia.

Przy al. Mokronoskich, czyli drodze przebiegającej od Dalekiej do Mohntwiłła, remontem objęty będzie 400-metrowy odcinek nawierzchni. Ul. Bairda zyska nową nawierzchnię na odcinku 600 metrów. Z kolei ulica Osieckiej, ujęta w specyfikacji jako ostatnia, to wewnętrzna droga osiedlowa, która prócz ułożenia nawierzchni, zostanie także utwardzona.

Tyle założenia. Gorzej może być z realizacją, bowiem obie złożone oferty znacznie przekraczają budżet zabezpieczony przez gminę. Mabau zażądał przeszło 1,2 mln zł, a firma Efekt – blisko 1,06 mln zł, podczas gdy Grodzisk byłby gotów zapłacić maksymalnie 800 tys. zł.

2

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi