03 09 2015

Na EN95 jeszcze poczekamy

03.09.2015, godz.: 19:54
Na EN95 jeszcze poczekamy
fot. Piotr Antos

„Saga” z pociągiem WKD typu EN95 w roli głównej trwa od blisko półtora roku i wszystko wskazuje na to, że jeszcze nieprędko się zakończy. Przedstawiciele producenta – bydgoskiej firmy PESA, która przeprowadza rewizyjną naprawę składu – o terminie powrotu pojazdu do parku maszyn WKD wypowiadają się bardzo zachowawczo…

Przypomnijmy. Skład został oddany do Bydgoszczy w marcu 2014 r. na naprawę rewizyjną wraz z modernizacją. Oprócz modernizacji dachu całej jednostki, zabudowy nowej aparatury elektrycznej zmieniającej system zasilania jednostki z 600V na 3 kV, zabudowy kamer szlakowych, zmiany zasilania grzejników, wykonywana jest również wymiana pokryć tapicerskich siedzeń. W pociągu tym znajdą się również urządzenia do łączności bezprzewodowej WiFi. Termin zakończenia prac wyznaczono na sześć miesięcy od daty podpisania umowy, czyli na 27 września 2014 r.

Został on już przekroczony o blisko rok, a przedstawiciele PESY przeciągające się prace modernizacyjne tłumaczyli m.in. kłopotliwym  od strony technicznej i sprzętowej, a co za tym idzie, czasochłonnym przeadaptowaniem pociągu na napięcie trzech tysięcy woltów. Kolejnym czynnikiem opóźniającym zakończenie prac było zdaniem bydgoskiego producenta, przeciągające się w czasie oczekiwanie na dostawę odpowiednich urządzeń. Według ostatnich zapowiedzi pojazd miał trafić do Grodziska pod koniec sierpnia. Jak zatem sprawa wygląda w pierwszych dniach września? Przedstawiciele bydgoskiej firmy nie są tej kwestii zbyt rozmowni…

– Na dziś mogę powiedzieć tylko tyle, że EN95 będzie gotowy nie wcześniej niż w październiku – mówi krótko Michał Żurowski, rzecznik prasowy PESY.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579409591000)