13 08 2019

Na co postawią mieszkańcy w budżecie obywatelskim? [WIZUALIZACJE]

13.08.2019, godz.: 14:59
Na co postawią mieszkańcy w budżecie obywatelskim? [WIZUALIZACJE]
fot. Wizualizacja/podkowalesna.pl

Nie siedem lecz pięć propozycji inwestycji znalazło się ostatecznie na liście projektów możliwych do zrealizowania w ramach podkowiańskiego budżetu obywatelskiego w 2020 roku. Postanowiliśmy przybliżyć każdą z nich i pokazać wizualizacje przygotowane przez podkowiański magistrat.

Dwa projekty – Bezpieczny RAKtownik oraz Profesjonalna strefa do gry w Teqball przy MOK’u – nie spełniły wymaganych kryteriów i zostały odrzucone.

Pozostałe pięć stanowią:

1) „Szkolna strefa rekreacji i wypoczynku w otoczeniu zieleni” – zagospodarowanie terenu szkoły przylegającego do ul. Jana Pawła II, wzdłuż głównej ścieżki wejściowej do budynku. Projekt zakłada umieszczenie mebli miejskich w otoczeniu bujnej roślinności o charakterze naturalistycznym.

2) „Remont/wymiana urządzeń zabawowych na placu zabaw pomiędzy kościołem a budynkiem Urzędu Miasta” – projekt obejmuje wymianę/naprawę urządzeń zabawowych oraz bieżącą konserwację placu zabaw. Przewiduje się również wymianę piasku w piaskownicach, usunięcie części nawierzchni gruntowej i nawiezienie nowego piasku.

3) „Modernizacja strefy sportowej i rekreacyjnej w Podkowie Leśnej” – modernizacja Skate Parku oraz doposażenie Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej nowymi sprzętami rekreacyjnymi (fotele wiszące).

4) „Poeci o lipie – wiersze w Alei” – umieszczenie w przestrzeni publicznej ośmiu tablic z cytatami o lipie i jej znaczeniu w ojczystej kulturze.

5) „Rewitalizacja i zabezpieczenie figury Matki Boskiej – kamienia węgielnego Miasta Ogrodu Podkowa Leśna” – przewiduje się kompleksową rewitalizację figury Matki Boskiej u zbiegu ulic Parkowej i Bluszczowej, obejmującą fundament, cokół, schody, postument samą figurę oraz otaczającą roślinność.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi