04 11 2017

Na co do kina?

04.11.2017, godz.: 08:34
Na co do kina?
Fot. Filmweb.pl

W ciągu najbliższych dni grodziskie kino znów dominuje Thor. Oprócz filmu z uniwersum Marvela będzie można zobaczyć również animację o wampirach, a także film fabularno-dokumentalny „Pokolenia”. Po seansie tego ostatniego odbędzie się spotkanie z reżyserem Januszem Zaorskim.

PROJEKCJE CODZIENNE (SOBOTA – CZWARTEK)
„Thor: Ragnarok” (seanse 2D i 3D, z dubbingiem)
Thor zostaje uwięziony po drugiej stronie wszechświata. Jest osłabiony, pozbawiony swojego młota. Musi jednak znaleźć sposób, aby wrócić do Asgardu i stawić czoła bezwzględnej i wszechpotężnej Heli oraz powstrzymać Ragnarok – „zmierzch bogów”, zagładę świata i całej asgardzkiej cywilizacji. Jednak najpierw musi stawić czoła Hulkowi.
Występują: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett

„Między nami wampirami”
Tony fascynuje się rzeczami pozornie strasznymi. Nie przerażają go ani cmentarzyska ani stare zamki. Pewnego razu rodzice zabierają chłopaka na wycieczkę do Transylwanii, co jest dla niego niesamowitą sprawą. Tony jest jeszcze bardziej podekscytowany gdy na miejscu poznaje prawdziwego wampira. Vigo, podobnie jak Tony ma 13 lat i jest niezwykle rozrywkowy, a zamiast straszyć ludzi woli im robić psikusy, zamiast wysysać ludzką krew woli sok z buraków. Na wampiry czai się jednak niestrudzony ich łowca Pan Kołecki.

GRODZISKI KLUB FILMOWY (CZWARTEK)
„Pokolenia”
To film fabularno-dokumentalny z okazji jubileuszu Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu. Pokazuje on współczesną historię Polski za pomocą dzieł WFF. Reżyser Janusz Zaorski wykorzystał w nim fragmenty blisko 40 tytułów, które tam powstały poczynając od „Pokolenia” Wajdy, przez filmy Chęcińskiego, Hasa, Kutza, Polańskiego aż po Holland, Kieślowskiego, Marczewskiego, Zanussiego i wielu innych. Obrazy te układają się w opowieść o Polakach od czasu okupacji hitlerowskiej, przez terror czasów stalinowskich, „naszą małą stabilizację”, marzec ’68, niespełnione nadzieje epoki gierkowskiej, stan wojenny aż po wybory 4 czerwca 1989 roku.

Po seansie na widzów czeka nie lada gratka – spotkanie z reżyserem Januszem Zaorskim, które zostanie poprowadzone przez Łukasza Nowackiego.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi