11 02 2017

Na co do kina?

11.02.2017, godz.: 08:45
Na co do kina?
Fot. Twentieth Century Fox Film Corporation

Grodziskie kino ma na najbliższe dni aż sześć propozycji. Są to dwie doskonale oceniane animacje, historia Jacqueline Kennedy, polski „Konwój”, a także dwie europejskie komedie.

PROJEKCJE CODZIENNE (SOBOTA – CZWARTEK)
„Lego Batman” (codziennie z wyjątkiem poniedziałku)
Pod dużym sukcesie filmu „Lego przygoda” twórcy zabrali się za kontynuację. Tym razem Batman wraz z Robinem i Batgirl będzie próbował ocalić Gotham przed zakusami Jokera. Antagonistą Mrocznego Rycerza będzie również Harvey Dent/Dwie Twarze.

„Sing” (codziennie z wyjątkiem poniedziałku)
Teatr prowadzony przez koalę  Bustera Moona ma kłopoty. Buster stara się zrobić wszystko, aby go ocalić. W tym celu organizuje konkurs, który ma pomóc w odnalezieniu najpiękniejszego głosu świata. Do konkursu zgłosi się wiele ciekawych postaci.

„Jackie” (codziennie z wyjątkiem poniedziałku)
22 listopada 1963 r. świat Jacqueline Bouvier Kennedy rozsypuje się – tego dnia w Dallas ginie jej mąż, prezydent John F. Kennedy. Pogrążona w żałobie Pierwsza Dama wraca na pokładzie Air Force One do Waszyngtonu. Postanawia kontynuować dzieło męża.
Występują: Natalie Portman, Peter Sarsgaard, Greta Gerwig

„Konwój” (sobota, niedziela, środa)
Ukrywający się przed światem sierżant Zawada zostaje dowódcą konwoju, który ma przetransportować bardzo niebezpiecznego więźnia do szpitala psychiatrycznego. W pewnym momencie dyrektor Nowacki, który zatrudnił Zawadę traci kontrolę nad konwojem i rusza w pościg. Z biegiem czasu wychodzi na jaw jaki naprawdę jest cel konwoju.
Występują: Janusz Gajos, Robert Więckiewicz, Przemysław Bluszcz

WALENTYNKOWY SEANS Z SERCEM (WTOREK)
„Dusigrosz”
Francuska komedia opowiadająca historię François Gautiera, skrzypka, który od dziecka jest chorobliwie skąpy. Do tego stopnia, że telewizję ogląda tylko przez lornetkę w oknie sąsiada i myje się w zimnej wodzie. Nie ma również przyjaciół, ani dziewczyny, bo postawienie drinka mogłoby go przyprawić o zawał. Pewnego dnia do orkiestry dołącza piękna i młoda wiolonczelistka, którą urzekł talent  Gautiera, a do tego w jego życiu pojawia się 16-letnia Lura, która twierdzi, że jest jego córką.
Występują: Dany Boon, Laurence Arne, Noemie Schmidt

GRODZISKI KLUB FILMOWY (CZWARTEK)
„Toni Erdmann”
Winfred, emerytowany nauczyciel gry na pianinie, uwielbia wygłupy i płatanie figli swoim sąsiadom. Pracująca w dużej korporacji córka Ines lubi mieć wszystko pod kontrolą, ale tak samo jak ojciec lubi się zgrywać. Jednak przez lata ich relacje nie były zbyt dobre, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna.
Występują: Sandra Huller, Peter Simonischek, Michael Wittenborn

Od poniedziałku rozpoczną się „Filmowe ferie w CK”. Szczegóły wkrótce.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata