17 05 2018

Mural na Kopernika już w całej okazałości [FOTO]

17.05.2018, godz.: 14:30
Mural na Kopernika już w całej okazałości [FOTO]
fot. Facebook Wypiszwymaluj.pl

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że na zlecenie miasta powstaje „bajkowy” mural, który przykryje stare i nieestetyczne pawilony garaży przy ul. Kopernika w Grodzisku. Dziś magistrat poinformował, że grafika jest już w pełni gotowa. W istocie dobrze wpasowuje się w otoczenie i pobliski plac zabaw. Ale oceńcie sami.

W ubiegłym tygodniu poczęły się prace przygotowawcze pod mural, który ozdobi ścianę garaży przy placu zabaw znajdującym się pomiędzy blokami Kopernika 2 i 4. Piękna bajkowa historia zasłoni brudną i pomazaną ścianę. Poinformował o tym  na swoim Facebooku Tomasz Suchożebrski, radny z osiedla Kopernika. To on złożył interpelację, w której zwrócił uwagę rady gminy potrzebę poprawy estetyki garaży. W rozmowie z nami zapowiadał, że mural będzie przedstawiał bajkową historię i bajkowe postaci. Przede wszystkim zaś zasłoni stare garaże i będzie pasował do pobliskiego placu zabaw.

Dziś możecie już sami to ocenić, bowiem grafika jest już gotowa. Namalowała ją na zlecenie miasta grupa Wypiszwymaluj na podstawie projektu ilustratora Macieja Szymanowicza.

fot. Facebook Wypiszwymaluj.pl

1

Dodaj Komentarz

  • adamos

    Chyba ladny mural na zlomplacu zabaw. Bo placu zabaw to w niczym nie przypomina. Metalowe pospawane karuzele pamietajace jeszcze czay Pana Miecia z administracji jezdzacego pomaranczowym melexem 😉 ale niech bedzie i skansen niech dzieci zobacza na czym ich rodzice i dziadkowie sie bawili hehehe

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi